1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kalavaç’ta acı gün
Kalavaç’ta acı gün

Kalavaç’ta acı gün

Kalavaç Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kalavaç mezarlığına defnedilen ŞAH için, yüzlerce insan uğurlama töreninde hazır bulundu.

A+A-

 

Tarla sürmeye giderken, devrilen traktörün altında kalarak yaşamını kaybeden Kalavaçlı  24 yaşındaki Niyazi Şah’ın cenazesi dün Kalavaç’ta gerçekleşti. Kalavaç Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kalavaç mezarlığına defnedilen ŞAH için, yüzlerce insan uğurlama töreninde hazır bulundu.

“Daha çok gençsin ağabey”

Cenaze töreni esnasında ağabeyinin tabutu başından hiç ayrılmayan kız kardeş Melahat Şah’ın yakınmaları, tören alanındaki herkesin derinden etkilenmesine neden oldu. “Daha çok gençsin abi”, “şimdi tabuttan çıkacaksın abi”, “daha yapacağımız çok işler var abi” şeklinde ağıtlar yakan Melahat Şah’a ailesi ve yakınları destek oldu.

Kaza nasıl meydana gelmişti?

Kalavaç köyünde geçtiğimiz akşam tarla sürmeye giden 24 yaşındaki Niyazi Şah, arazide traktörün kayarak devrilmesi sonucu, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Baba İsmail Şah, ilerleyen vakit nedeni ile oğlunu merak etmiş ve köyün dışındaki tarlada oğlunu ararken, cansız bedeni ile karşılaşmıştı. Olayın duyulmasının ardından bölgeye giden köylüler önce 112 acil sağlık ekibinden, ardından da polis ekiplerinden yardım istedi. Olay yerinin köyden uzakta bulunması ve yolların kötü olması nedeniyle kurtarma çalışmalarında zor anlar yaşanmış, daha sonra Şah Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne nakledilmişti.  (YD)

Bu haber toplam 2695 defa okunmuştur