1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İyi ki çocuklar evde değildi!
İyi ki çocuklar evde değildi!

İyi ki çocuklar evde değildi!

Lefkoşa Cihangir’de meydana gelen yangında muhtemelen sigara izmaritinin koltuğun üzerine...

A+A-


Lefkoşa Cihangir’de meydana gelen yangında muhtemelen sigara izmaritinin koltuğun üzerine düşmesi sonucu kiracı olarak bulunan Cengiz Kır’ın evi kül oldu. Eşinden boşanmış ve işsiz olan Kır “Markete kahvaltılık bir şeyler almak için iki çocuğumu yanıma alıp dışarı çıktım 20 dakika içinde ev bu hale geldi” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Cihangir Köyü Hamit Hoca sokağında saat 11.30 raddelerinde meydana gelen yangında ikinci katta kiracı olarak bulunan 36 yaşındaki Cengiz Kır’ın evindeki eşyaların neredeyse tümü yangında kullanılamayacak hale geldi.
İki çocuğuyla birlikte hafta sonu tatilini fırsat bilip yakınında bulunan markete kahvaltılık almaya giden Kır, geri döndüğünde evinin alevler içersinde olduğunu gördü.
Neredeyse tüm eşyaları kül oldu
Haber verilen itfaiyenin olay yerine hızlı bir şekilde gelmesiyle yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangından sonra salon ve misafir odasında bulunan eşyaların tümü kullanılamayacak hale geldi. Meydana gelen yangınla ilgili tüm eşyalarını kaybeden Cengiz Kır, en çok çocuklarının kitap ve defterlerinin yanmasına üzüldüğünü belirtti.
Kır “ Ev sahibi durumumu bilerek ayda üç yüz TL kira alıyor. Bu eşyaları zar zor almıştım zaten. İki çocuğumda okula gidiyor ve kitap ve defterleri yandı. Ne yapacağım bilmiyorum” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur