1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İsyan-Burn Filmi İzlendi
İsyan-Burn Filmi İzlendi

İsyan-Burn Filmi İzlendi

Mağusa Khora Kitap Cafe’de Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde Bağımsızlık Yolu tarafından düzenlenen, İsyan Film gösterimi yapıldı.

A+A-

Dün akşam Mağusa Khora Kitap Cafe’de Bağımsız Kıbrıs Etkinlikleri çerçevesinde Bağımsızlık Yolu tarafından düzenlenen, İsyan Film gösterimi yapıldı.

“TC Baskısına Sokakta Dur Demeli”

Bölge halkının da katıldığı gösterimden önce Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu Abdullah Özdoğan bir açılış konuşması yaptı.  Özdoğan konuşmasında, Kıbrıslı Türk halkının bağımsızlık kavgasının başarıya ulaşabilmesinin, TC egemenlerinin halk üzerinde uygulamaya çalıştığı her türlü baskı politikalarına karşı sokakta mücadele vermekten geçtiğinin altını çizdi.

Özdoğan’ın açılış konuşmasının ardından film gösterimine geçildi. Gösterimin ardından sohbet niteliğinde bir fikir alışverişi yapıldı. Fikir alışverişinde, kolonyalizmden emperyalizme geçiş, kölelikten ücretli işçiliğe geçiş, ulusal bağımsızlık ile mücadelenin bitmediğivle sınıf mücadelesi ile süreceği konuları tartışıldı. Tartışma sonrasında ise 14 Ağustos’ta Lefkoşa’da yapılacak olan Bağımsız Kıbrıs Yürüyüşü’ne çağrı yapıldı.

Bu haber toplam 1811 defa okunmuştur