1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Her şeyi kendi çabamızla yapıyoruz”
“Her şeyi kendi çabamızla yapıyoruz”

“Her şeyi kendi çabamızla yapıyoruz”

Yaklaşık 800 faal sporcu ve 13 üye kulübü bünyesinde barındıran Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu’nun da sıkıntıları diğer federasyonlarla hemen hemen benzerlik gösteriyor

A+A-

Kıbrıs Türk Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel federasyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık 800 faal sporcu ve 13 üye kulübü bünyesinde barındıran Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu’nun da sıkıntıları diğer federasyonlarla hemen hemen benzerlik gösteriyor. Federasyon Başkanı Niyazi Demirel hedeflerinin daha çok gence sağlıklı ortamlarda spor yapma imkanı sağlamak olduğunu ancak her şeyi kendi çabaları ile yaptıklarını söyledi. Yılın bu bölümüne kadar birçok faaliyete imza atan bu federasyon, Kickboks’ta 2, Hapkido’da 1 ve Judo’da da 2 kez kuşak sınavı yaptı. Kickboks’ta 3 ayaklı olarak yapılan ligin ilk 2 ayağı tamamlandı. Bu yıl 2’incisi yapılan okullar arası Judo Şampiyonasına hakem desteği yapan federasyon yurt dışında da birçok organizasyona katıldı. Antalya’da yapılan Avrupa Ümitler Judo Şampiyonasına Türkiye’nin altında katılındı. Niğde’de yapılan 7’inci Atatürk Kupası Kickboks turnuvasına de geniş bir ekiple gidildi.

Kickbokscular Bosna yolcusu
Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonuna bağlı Kickboks Milli Takımı 15 – 16 Haziran’da Bosna Hersek’te yapılacak Balkan Open Kickboks Şampiyonasına katılacak. Bu şampiyonaya Spor Dairesi’ne yapılan müracaata rağmen katkı yapılmayınca gidecek ekip küçültülerek sadece 4 sporcu ile katılım gösterilecek. Geçtiğimiz yıl gidilen ve büyük başarı kazanılan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonasına da gitmek için çalışmaşar yapıldığı ancak bu şampiyonaya da katkı alınmazsa sadece temsili bir ekiple gidileceği söylendi.

Dünya Şampiyonası
Federasyon Başkanı Niyazi Demirel bu yıl büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını ve Ekim sonu – Kasım başı ISKA Dünya Kickboks Şampiyonasının ülkemizde yapılacağını söyledi. Yaklaşık 700 civarında sporcunun katılması beklenen bu turnuva Acapulco Hotel’de yapılacak. Demirel bu şampiyonada organizasyonun en iyi şekilde yapılması için ellerinden geleni yapacaklarını ancak bunun için de Spor Dairesinden talep ettikleri katkının sadece yarısının verilebileceği cevabını aldıklarını sözlerine ekledi.

Salon sıkıntısı
Niyazi Demirel bir diğer büyük sıkıntılarının ise bölgelerde sporcuların düzenli antrenman yapacakları salonların bulunmaması olduğunu söyledi. Demirel ülkemizde yeterli sayıda müsabaka salonunun olduğunu ancak antrenman salonlarının ihtiyaca cevap vermediğini söyledi. Başkan her bölgede çok amaçlı küçük salonların olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur