1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Her Daim Dostlar” YİNE TEMİZLİKTE
“Her Daim Dostlar” YİNE TEMİZLİKTE

“Her Daim Dostlar” YİNE TEMİZLİKTE

Her hafta giderek kalabalıklaşan grubun temizlik çalışmaları ve çevre duyarılılğı takdir topluyor

A+A-

Mağusa’da bir süredir adlarını yaptıkları çevre temizliğiyle duyuran duyarlı vatandaşlardan oluşan “Her Daim Dostlar” Grubu, dün  de Silver Beach plajını temizledi.

Her geçen gün kalabalıklaşan grup, kamuoyundan takdir toplarken gelenekselleştirilen cumartesi temizliğine her hafta olduğu gibi Yeniboğaziçi Belediyesi ekip, malzeme ve  araç desteği verdi.

Grup Başkanı Yusuf Yüksel Şentuğ, Silver Beach’teki temizlik çalışmasına Mücahit Komutanları Derneği, Dr. Hasan Topal liderliğinde Mesarya Gönüllüleri Grubu, Başbakan Yardımcılığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, grup üyesi milletvekilleri Erdal Özcenk ve Dursun Oğuz, çevre gönüllüsü milletvekili Hüseyin Angolemli ve adada misafir olarak bulunan İngiltere’den bazı kişilerin de katıldığını söyledi.

Her Daim Dostlar Grubu olarak halkın çevre duyarlılığını artırmak için çalıştıklarını ve bir yeri daha temizlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Şentuğ, temizlik çalışmasına katılan herkese teşekkür etti.

Şentuğ, temizlik kampanyasına katılanları ağırlayan Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ile Salamis Otel Genel Müdürü Erdoğan Dönmez’e de teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Haftaya son sahil temizliği Venüs Beach’te… Herkesi bekliyoruz”

“Bizler memleketimizi, dünyamızı seviyoruz. Daha temiz bir dünyada yaşamak istiyoruz. Bugün vatandaş-belediye-devlet-işletme elbirliğiyle güzel bir temizlik kampanyasını tamamladık. Evlerimize dönerken daha huzurluyduk. Yabancılar memleketimizi temizlerken utanç duyduk. Dileriz bir daha bu utancı yaşamayız. Gelecek hafta son sahil temizliğimizi Venüs Beach bölgesinde yapacağız. Tüm duyarlı halkımızı bekleriz. Ajandanıza not edin, 27 Eylül Cumartesi 06.30- 07.30 temizlik saatimiz. Çevre sizsiniz.”

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur