1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hentbolda üç maç oynandı
Hentbolda üç maç oynandı

Hentbolda üç maç oynandı

Karşılaşmada Şahlan’dan Feyza 8 , YDÜ den Aysu 7 golle takımlarının en çok golüne imza attılar.

A+A-

 

Hentbol Genç Bayanlar Ligine oynanan iki karşılaşma ile devam edildi. Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan  karşılaşmaların ilkinde Şahlan Spor Kulübü ile YDÜ (Yakın Doğu Üniversitesi) genç bayanları karşılaştı. İlk yarısı 10-6 Şahlan üstünlüğünde sona eren mücadelenin ikinci  yarısında YDÜ’nün çabaları sonuç vermedi ve müsabaka 24-15 Şahlan lehinde sonuçlandı. Karşılaşmada Şahlan’dan Feyza  8 , YDÜ den Aysu 7 golle takımlarının en çok golüne imza attılar.
Gecenin ikinci genç bayan karşılaşmasında Akdeniz Spor Birliği ile UKÜ(Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) mücadele etti. Yıldız bayanların şampiyon takımı olan UKÜ ilk devreyi rakibi karşısında 15-4 , müsabakayı 28-9 luk farklı bir sonuçla Genç bayanlarda da şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu gösterdi. UKÜ takımının başarılı oyuncusu  Büşra 11 gol atarak karşılaşmanın en çok golünü atan oyuncusu oldu.

DAÜ rahat kazandı: 40-24
Hentbol büyük bayanlar liginde ise tek karşılaşma oynandı. Ligin yenilgisiz lideri durumunda bulunan DAÜ(Doğu Akdeniz Üniversitesi) ile Girne bölgesi ekibi olan Esentepe arasında oynanan karşılaşmayı baştan sona üstün oynayan DAÜ zorlanmadan 40-24 kazandı ve galibiyet serisine devam ederek liderliğini sürdürdü. DAÜ’den Ayşe 13 golle takımını sırtlayan isim oldu.

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur