1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeşilyurt Stadı’nda nadas hali devam ediyor
Havuzdan YDÜ çıktı

Havuzdan YDÜ çıktı

YDÜ hem kadınlarda, hem de erkeklerde şampiyonluğu elde etti.

A+A-

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 Üniversiteler Spor Oyunları içerisindeki şampiyonluklardan biri olan 2013 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası dün yapıldı.

Yüzme Federasyonu’nun katkılarıyla YDÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şampiyonaya ev sahipliği yapan YDÜ hem kadınlarda, hem de erkeklerde şampiyonluğu elde etti.
2013 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası’nda yine hem erkeklerde, hem de kadınlarda ikinciliği DAÜ, üçüncülüğü ise GAÜ kazandı.
Başarılı yüzücülere madalyalarını KKTC Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze ve üniversite yetkilileri verdi.

Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası sonuçları:
50 m. serbest kadınlar:
1. Sena Ilgaz (DAÜ) 00:32:00, 2. Yeşim Kula (DAÜ) 00:36:41, 3. Nuriye Tel (YDÜ) 00:37:22.
50 m. serbest erkekler:
1. Onur Kızıloğlu (YDÜ) 00:27:31, 2. Özay Özçelik (YDÜ) 00:27:52, 3. Emilbek Turusbekov (DAÜ) 00:29:19.
200 m. karışık kadınlar:
1. Melis Sevinç (YDÜ) 03:01:16, 2. Ceren Bolat (YDÜ) 04:26:96, 3. Olga Melnikova (DAÜ) DQ.
200 m. karışık erkekler:
1. Barış Canbulat (YDÜ) 02:53:75, 2. Mohammadhassan Nasiri (DAÜ) 03:11:18, 3. Ogün Emre Bıkmazoğlu (YDÜ) 03:26:86.
50 m sırt kadınlar:
1. Gülşah B. Düzülütaş (GAÜ) 00:41:37, 2. Sıla Elmas (YDÜ) 00:42:85, 3. Yeşim Kula (DAÜ) 00:43:75.
50 m. sırt erkekler:
1. Emilbek Turusbekov (DAÜ) 00:36:58, 2. Volkan Cengiz (YDÜ) 00:37:16, 3. Mehmet Adsan (YDÜ F.) 00:37:75.
4x100 m. serbest kadınlar:
1. Melis S-Melis C-Sıla-İdil (YDÜ) 05:42:31, 2. Yeşim-Ceren-Sena-Nermin (DAÜ) 05:59:13.
4x100 m. serbest erkekler:
1. Kemal İ-Onur-Özay-Kemal A. (YDÜ) 04:28:69, 2. Emlbek-Nazım-Ubeydullah (DAÜ) 05:18:50.
100 m. serbest kadınlar:
1. İdil Alemdar (YDÜ) 01:24:53, 2. Anna Mazurkevich (GAÜ) 01:26:99, 3. Sıla Elmas (YDÜ) 01:31:69.
100 m. serbest erkekler:
1. Kemal Artemel (YDÜ) 01:00:38, 2. Özay Özçelik (YDÜ) 01:05:19, 3. Onur Kızıloğlu (YDÜ) 01:09:99.
50 m. kurbağalama kadınlar:
1. Sena Ilgaz (DAÜ) 00:41:04, 2. İdil Alemdar (YDÜ) 00:47:36, 3. Meyrem Bakent (YDÜ) 00:56:03.
50 m. kurbağalama erkekler:
1. Kemal İsmailoğlu (YDÜ) 00:33:49, 2. Volkan Balcı (YDÜ F.) 00:39:06, 3. Ali Kader Kuş (YDÜ) 00:39:15.
50 m. kelebek kadınlar:
1. Melis Sevinç (YDÜ) 00:32:05, 2. Gülşah B. Düzülütaş (GAÜ) 00:39:75, 3. Melis Cevhertaş (YDÜ) 00:47:87.
50 m. kelebek erkekler:
1. Kemal Artemel (YDÜ) 00:28:63, 2. Kemal İsmailoğlu (YDÜ) 00:33:20, 3. Mohammadhassan Nasiri (DAÜ) 00:33:53.
4x100 m. karışık kadınlar:
1. Sıla-İdil-Melis S-Melis C. (YDÜ) 06:15:68, 2. Yeşim-Marjan-Sena-Nermin (DAÜ) 06:29:80.
4x100m karışık erkekler:
1. Barış-Kemal İ-Ogün- Onur (YDÜ) 05:26:44, 2. Emlbek-Aziz-Muham-Ubeydullah (DAÜ) 05:37:24.

Genel Sıralama
Kadınlar
1. YDÜ 
2. DAÜ 
3. GAÜ 

Erkekler
1. YDÜ 
2. DAÜ 
3. GAÜ

Bu haber toplam 2391 defa okunmuştur