1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Hala Doktor Derviş'im"
Hala Doktor Dervişim

"Hala Doktor Derviş'im"

Eroğlu, “Makamlar sizi şımartmasın, insan sevginizi azalmasın, çok çalışın, bu şekilde başarılı olursunuz” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın birlikte düzenlediği Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu’na onur konuğu ve ana konuşmacı olarak katılarak, kariyerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.


HALA DOKTOR DERVİŞ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  aktif politikada uzun yıllar başbakanlık, parti başkanlığı ve politikanın zirvesi olan  Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunmasına  rağmen kendisini hala “Doktor Derviş” olarak gördüğünü kaydetti.
Cumhurbaşkanı Eroğlu, telefonla arayanlara kendisini “Doktor Derviş” olarak tanıttığını belirterek, “Bugün hala daha “Doktor Derviş”  olarak hareket ediyorum. Makam sizin kişiliğinizi değiştirmez. Makamlar geçicidir, yarın bu makamlardan gidebilirsiniz” dedi.
Konuşmasında öğrencilere öğütlerde bulunan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  “Makamlar sizi şımartmasın, insan sevginizi azalmasın, çok çalışın, bu şekilde başarılı olursunuz” dedi.
Politikada başarılı olmasını insan sevgisine ve insan ilişkilerine dayandıran Cumhurbaşkanı Eroğlu, “ Bir makamda iken halktan kopacak duruma gelirseniz, o makamda uzun süre kalamazsınız” dedi.

Bu haber toplam 2349 defa okunmuştur