1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. HAK: Boykot yok, sandığa gideceğiz
HAK: Boykot yok, sandığa gideceğiz

HAK: Boykot yok, sandığa gideceğiz

Halkın Adalet Konseyi Gençlik Kolları, LTB seçimlerini boykot etme kararından vazgeçti.

A+A-

Halkın Adalet Konseyi Gençlik Kolları, LTB seçimlerini boykot etme kararından vazgeçti. HAK   Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ercan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:


Halkın Adalet Konseyi (HAK) Gençlik Kolları olarak Lefkoşa Türk Belediyesi seçimlerinde boykot kararı almıştık. Boykot kararımızın altında yatan temel neden, DP ve UBP’nin tüm yaptıklarından sonra halktan özür dilemek yerine Lefkoşa Türk Belediyesi’ne başkan adayı göstermesiydi. Açıkça belirtmek durumundayız ki Lefkoşa Türk Belediyesi’ni bu hale getirenler DP ve UBP’den başkası değildir.
Boykot kararımızın altında yatan mesaj ise UBP ve DP’nin nerede hata yaptıklarını kavraması, sorgulamasıydı. Ancak bugün gördük ki DP ve UBP hala halkın gözünün içine bakarak hikaye anlatmayı sürdürüyor.
Bu noktada biz gençlerin bir şeyler yapması gerektiğine inandık ve boykot kararımızı gözden geçirdik. Tüm bunların yanında bizlerin de LTB’nin geleceğine katkı koymamız gerektiğine inandık.
Bu bağlamda HAK Gençlik Kolları ve HAK gençliğe gönül veren ve birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız sandığa giderek iradelerini kullanacaktır.  Lefkoşa’yı bu hale getirenleri bilerek hareket edecek ve bu iradeyi sandığa yansıtacağız.

Bu haber toplam 1569 defa okunmuştur