1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GÜNDEM KAMUYA İSTİHDAM LİSTELERİ
GÜNDEM KAMUYA İSTİHDAM LİSTELERİ

GÜNDEM KAMUYA İSTİHDAM LİSTELERİ

Taşınmaz Mal Komisyonu Başkanı Güngör Günkan, komisyona 5 kişinin istihdam edildiğini bu istihdamların UBP Kurultayı’ndan önce olduğunu açıkladı.

A+A-

 

Taşınmaz Mal Komisyonu Başkanı Günkan:
“5 İSTİHDAMIN KURULTAYLA İLGİSİ YOK”
Taşınmaz Mal Komisyonu Başkanı Güngör Günkan, komisyona 5 kişinin istihdam edildiğini bu istihdamların UBP Kurultayı’ndan önce olduğunu açıkladı.
Günkan, YENiDÜZEN’in Pazar günü yayınladığı istihdam listelerinde adı yer alan, Yunanca çevirmen, tercüman Hasan Şabanlar, İngilizce çevirmen, tercüman Opal Cenkler, Yazgı Sarıkamış, hukukçu Melis Erdem ve odacı Münür Şenel’in işe alınmalarının “kurultay istihdamı” olarak anılan işe alımlarla uzaktan yakından ilişkisi olmadığını söyledi.
Gürkan, bu kişilerin açılan münhale başvurup, sınavda başarı gösteren ve bir yıllık sözleşmeli personel olarak istihdam edildiğini belirtti.
Gürkan son olarak şunları belirtti:
“İstihdam nedeni Komisyon’un iş hacminin büyümüş olmasıdır. Yasamıza göre Komisyon Başkanı’nın, sekreteryanın yasal yükümlülüklerini makul bir süre içinde yerine getirmeyeceği kanısına varması halinde, mevcut personele ek olarak Başkan’ın uygun gördüğü sayıda sözleşmeli personel istihdam etme yetkisi Bakanlar Kurulu’ndan alınacak yetkiye tabidir.”

***
SOYGÜR: İSTİHDAMIM SÖZ KONUSU DEĞİL…
335 kişilik istihdam listesinde ismi geçen Mustafa Soygür, “İstihdamım söz konusu değil” dedi.
Soygür, “Gazetede ismim çıktı ancak benim işe girmek için bir başvurum yok. İsmim nasıl çıktı bilemiyorum ama ben şu an kendi işimi kurmakla meşgulüm” açıklamasında bulundu.

***
USAL: HİÇBİR ALAKAMIZ YOK
UBP tarafından kamuya istihdam edilen listede adı geçen Raif Usal’ın babası da, “Hiçbir alakamız yok” diyerek, “Ne iş istedik, ne de UBP delegesiyiz” dedi.
Usal’ın babası, “Oğlumun adının listede yayınlanmasını hayretle karşıladık” ifadesinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur