1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gözyaşları sel oldu…
Gözyaşları sel oldu…

Gözyaşları sel oldu…

Pamuklu-Kumyalı anayolunda geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen kazada hayatını kaybeden Çayırova İlkokulu Müdürü Hüseyin Avşar, dün son yolculuğuna uğurlandı…

A+A-

Pamuklu-Kumyalı anayolunda geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden Çayırova İlkokulu Müdürü Hüseyin Avşar, dün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Avşar’ın cenazesine ailesi ve sevenlerinin yanı sıra öğretmen arkadaşları, öğrenciler, Mehmetçik Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer, İskele Belediye Başkanı Halil Orun, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ve İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da katıldı. Avşar, kılınan öğlen namazına müteakiben Çukurova Köy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Son kez okuluna getirildi…
Hüseyin Avşar için dün sabah saat 11:00’de son görev yeri olan Çayırova İlkokulu’nda tören düzenlendi. Son kez görev yerine getirilen Hüseyin Avşar’ın cenazesi, okuldaki törenin ardından evine daha sonra da Çukurova Köy Camisi’ne götürüldü.

Aşaroğlu: “Can dostumuzu kaybettik…”
Çukurova İlkokulu’nde düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Çayırova İlkokulu’nde görevli öğretmen Saffet Aşaroğlu, öğretmenleri ve can dostları, yüreği sevgi dolu olan Hüseyin Avşar’ı zamansız kaybetmekten büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Avşar: “Babamın adının yaşatılmasını rica ediyoruz…”
Hüseyin Avşar’ın oğlu Mustafa Avşar, törende güçlükle yaptığı konuşmasında babasının evinden öte ilk evinin Çayırova İlkokulu olduğunu söyledi. Avşar “Babamın ismi kalıcı olsun. Babamın adının yaşatılmasını rica ediyoruz” dedi.

Çavuşoğlu: “Adı ölümsüzleştirilecek…”
Hüseyin Avşar’ın cenaze törenine katılan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Hüseyin Avşar’ın öğretmenlik hastası bir insan olduğunu ve çocukları her zaman kendi çocuğu gibi sevdiğini dile getirdi. Çavuşoğlu, Hüseyin Avşar’ın adının eğitim mekanının bir yerinde ölümsüzleştirileceğinin sözünü verdi.

Şefika Avşar’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor…
Pamuklu-Kumyalı anayolunda meydana gelen feci kazada Hüseyin Avşar’ın ağır yaralanan eşi Şefika Avşar’ın hala yoğum bakımda tedavi altında olduğunu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

(Gamze BAYKUR)

Bu haber toplam 2963 defa okunmuştur