1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gönüllü ifade verip suçunu itiraf etti
Gönüllü ifade verip suçunu itiraf etti

Gönüllü ifade verip suçunu itiraf etti

Hamitköy’de alınan ihbar üzerine ikametgâhında yapılan aramada 72 gram eroin türü uyuşturucu madde bulunan zanlı E.Y. bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Hamitköy’de alınan ihbar üzerine ikametgâhında yapılan aramada 72 gram eroin türü uyuşturucu madde bulunan zanlı E.Y. bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. Polis, zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini ve aranan bir kişi ile beklenen analiz raporları olduğunu belirtti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ali Çavuş olayla ilgili bulguları aktardı. Çavuş 21.11.2020 tarihinde saat 20.30 sıralarında Hamitköy’de zanlı E.Y.’nin kalmakta olduğu ikametgâhta ve üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada uyuşturucu madde satışından kazanıldığı düşünülen 1200 TL ve 200 Dolar nakit para ve 72 adet ayrı pembe renk poşetlere sarılı toplamda 25 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

 

Evde 2 adet hassas terazi bulundu

Polis ayrıca ikametgâh içerisinde yapılan aramada üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen 2 adet hassas terazi ve yanlarında bir poşet içerisinde yaklaşık 50 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde ile üzerinde kalıntı bulunan foil kâğıtlar bulunarak emare yapıldığını mahkemeye aktardı.

 

Suçunu itiraf etti

Polis memuru Ali Çavuş, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini belirtti.

 

Aranan bir kişi ve beklenen analiz raporları var

Polis, aranan bir kişi ve beklenen analiz raporları olduğunu söyleyerek  tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

2 gün daha tutukluluk aldı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur
Etiketler :