1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GİRNELİ’LERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ…
GİRNELİ’LERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ…

GİRNELİ’LERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ…

Girne Belediyesi Hiking Club olarak faaliyet gösteren kulüp, doğa yürüyüşünü bu kez Lefke bölgesine gerçekleştirdi. 8 kilometrelik parkurdan oluşan yürüyüş, yaklaşık 3 saat sürdü.Halk tarafından Acendu Çeşmesi olarak bilinen parkurda gerçekleşen yürüyüş

A+A-

 

Girne Belediyesi’nin vatandaşların sportif yaşamına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği  doğa yürüyüşleri devam ediyor.
Girne Belediyesi Hiking Club olarak faaliyet gösteren  kulüp, doğa yürüyüşünü bu kez  Lefke bölgesine gerçekleştirdi. 8 kilometrelik parkurdan oluşan yürüyüş, yaklaşık 3 saat sürdü.Halk tarafından Acendu Çeşmesi olarak bilinen parkurda gerçekleşen yürüyüşe çok sayıda üyenin katılması gözlerden kaçmadı.
Alagadi Bölgesi,Kantara ve Kale Parkuru, Kalkanlı Asırlık Zeytin Ağaçları Parkuru ve geçtiğimiz hafta sonu Lefke Acendu Çeşmesi Parkuru’na gerçekleşen yürüyüşlerde,  eşsiz manzaralar ve bilinmeyen birçok yerler keşfeden üyeler bol bol resim çekmeyi de ihmal etmediler.
Yapılabilecek en kolay,en basit,en ucuz ve en sağlıklı spor olan yürüyüşün, diyabet ve obezitenin gittikçe yaygınlaştığı günümüzde büyük önem kazandığını  kaydeden Grup Yöneticisi ve aynı zamanda Lider Rehberi Kemal Kafidir,kalabalık ve gürültülü şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak,doğayla baş başa kalarak Kıbrıs’ı daha yakından tanımak isteyen  herkesi bu kulübe üye olmaya davet etti.
Yürüyüşe katılanlar ise  belediye bünyesinde böyle bir kulübün kurulmasından memnuniyet duyduklarını belirterek ,her hafta ülkenin değişik yerlerinde yapılan yürüyüşlere katılarak yeni dostluklar kuracaklarını, ülkelerini daha yakından tanıyıp, spor yaparak sağlık kazanacaklarını dile getirdiler.
Bir sonraki doğa yürüyüşünün 10 Şubat Pazar günü Beşparmak Dağı Ermeni Manastırı  parkurun’da gerçekleştirileceği belirtildi.
Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar,  Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü’ne başvurarak, kulübe üye olmalarının ardından, verilecek irtibat telefonlarıyla iletişime geçerek ,kulübün aktivitlerine katılabileceklerdir.
Bilgi ve Başvuru için; Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi Tel: 0392 81 52 118 dahili (147-148-149) olmak üzere;

Kulüp İrtibat Numaraları:
0533 872 56 22 (Kemal Kafidir)
0542 851 48 66 (Erkan Çelikeri)
0533 880 30 01 (Ahmet Alp),
0533 862 32 09 (Erkan Çelikeri )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 6102 defa okunmuştur