1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Girne'de trafiğe yeni düzenleme
Girnede trafiğe yeni düzenleme

Girne'de trafiğe yeni düzenleme

Girne’de, Bellapais trafik ışıklarının bulunduğu kavşakta yeni düzenlemeye gidildi.

A+A-

Girne’de, Bellapais trafik ışıklarının bulunduğu kavşakta yeni düzenlemeye gidildi.

Bellapaisi trafik ışıkları ikinci etap düzenlemesinin tamamlanmasıyla, Bellapais yönüne dönüş için ayrı trafik sinyali; Liman ve Çatalköy bölgesine geçiş için ayrı trafik sinyali uygulamaya konuldu.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Bellapais'e gidecek olan sürücülerin orta şerit üzerinden yolculuklarını yapmaları ve Liman Çemberine doğru gidecek olan sürücülerin sol şerit  üzerinden yolculuklarını yapmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar aktarıldı:

“Bu açıdan yerdeki ok işaretlerin takibinin dikkatlice yapılması gerekmektedir. Bu sayede trafik verimliliği artacaktır. Trafik sinyalizasyonu birinci adımda Liman ve Bellapais'e ve Girne Merkeze doğrudan geçiş vermektedir.

İkinci adımda Limandan gelen trafik aynı anda Semih Sancar Caddesi’nden Limana geçecek olan araçlarımız karşılıklı geçiş yapabileceği şekilde düzenlenmiştir. Bu sayede Liman Çemberine doğru geçişlerin süresi daha da artırılarak trafikte bekleme sürelerinin azaltılması hedeflenmektedir.

Üçüncü adımda yine Bellapais'ten çıkan araçlar mevcut aynı şekilde devam etmektedir.

Yapılan düzenleme sayesinde trafik devir süresi iki buçuk dakikadan iki dakikanın altına indirilmiştir.

Çalışmalar ve deneme süresinde bölge esnafının ve bölge halkının gösterdikleri anlayış ve duyarlılık için teşekkür ederiz.”

(TAK)

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur