1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Girne Belediyesi  ‘İpeğin Yolculuğu’ etkinliğine katıldı
Girne Belediyesi  ‘İpeğin Yolculuğu’ etkinliğine katıldı

Girne Belediyesi  ‘İpeğin Yolculuğu’ etkinliğine katıldı

Girne Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “İpeğin Yolculuğu” etkinliğinde, ipek kozasından elde edilen el işi ürünlerinin sergilendiği bir stant kurdu.

A+A-Girne Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “İpeğin Yolculuğu” etkinliğinde, ipek kozasından elde edilen el işi ürünlerinin sergilendiği bir stant kurdu.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Belediye Başkan Nidai Güngördü başkanlığındaki heyet, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte yer almasının yanında, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Kurulan stantta KKTC’yi tanıtıcı kitap ve broşürler de dağıtıldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinliğin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 12 yıl önce dut ağacının korunması ve önemini gelecek nesillere aktarmak için düzenlenen Kıbrıs İpek Kozası Festivaliyle yıllar içinde ülkede bir farkındalık oluştuğunu belirtti. 

Nidai Güngördü, Nilüfer bölgesinin dut ağacı ve ipek kozası konularında önemli bir yere sahip olduğunu, ilgi turizminin revaçta olduğu bu dönemde festival ve farkındalık çalışmalarının bölgeye büyük faydalar sağlayacağına inandığını belirtti.

Bu haber toplam 2272 defa okunmuştur
Etiketler :