1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gençlik Festivali'ne anlamlı katılım
Gençlik Festivaline anlamlı katılım

Gençlik Festivali'ne anlamlı katılım

Kuzey Kıbrıs’tan 6 engelli genç, 6 engelli annesi ve 2 özel eğitim öğretmeni ülkemizi temsil etti.

A+A-

Kuzey Kıbrıs’tan de bir grup engelli genç, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Engelli Kent Konseyi’nin düzenlediği 9’ncu Uluslararası Engelli Gençlik Festivali’ne katıldı.

Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’ne yapılan resmi davet üzerine Kuzey Kıbrıs’tan 6 engelli genç, 6 engelli annesi ve 2 özel eğitim öğretmeni ülkemizi temsil etti.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, ana amacı farkındalığı arttırmak olan ve bu yıl 9’ncusu 13-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 9’ncu Uluslararası Engelli Gençlik Festivali’ne Azerbaycan, Bulgaristan, Romanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Suriye ve İsviçre’den gelen engelli gençler katıldı.

KKTC’yi temsilen katılan engelli gençler festival kapsamında düzenlenen etkinliklerde Sevgi Yürüyüşü’ne katıldı, çeşitli ziyaretlerde bulundu ve gala programında ise şiirler okundu folklor gösterisi sunuldu.

Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Refia Arı, benzer bir organizasyonun Kuzey Kıbrıs’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi için konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve sosyal sorumluluk projelerinde engellilere duyarlılık gösteren kurum ve kuruluşların sponsor olmasını beklediklerini vurguladı.

(tak)

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur