1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Fırtına’dan geriye kalanlar…
Fırtına’dan geriye kalanlar…

Fırtına’dan geriye kalanlar…

Kuzey Kıbrıs’ı önceki gün etkisi altına alan şiddetli fırtına ve yağmur ardından geriye kırık ağaçlar ve sökük tabelalar kaldı…

A+A-


HASAR BÜYÜK
 

Didem MENTEŞ


Kuzey Kıbrıs’ı önceki gün etkisi altına alan şiddetli fırtına ve yağmur ardından geriye kırık ağaçlar ve sökük tabelalar kaldı… Şiddetli fırtına nedeniyle Girne ve Lefkoşa bölgelerinde birçok iş yeri ve araçlar zarar görmüş, bazı ağaçlar yollara düşmüştü. Özellikle Lefkoşa bölgesi çöplere boğulurken, Girne’de tabelalar havada uçuştu. Lefkoşa, Girne, Lapta ve Karşıyaka bölgelerinde fırtınanın etkisiyle bazı yerlerde kırık dökük tabelalardan dolayı kapanan oto park girişleri, devrilen çöp bidonlarından etrafa saçılan çöpler ve yollara saçılmış ağaçlar dikkat çekti. Dün sabah saatlerinde yine güneş yüzünü gösterirken, akşam üzeri serin hava yine kendini gösterdi.
Sabah saatlerine kadar 52 ihbar alındı

Kuzey Kıbrıs’ı önceki günden beri etkisi altına alan fırtına şiddetini azaltarak dün de yer yer devam etti.
Meteoroloji Dairesi Müdürü Fehmi Oktay TAK muhabirine yaptığı açıklamada, dün rüzgarın çok kuvvetli ve yer yer fırtınamsı eseceğini ancak önceki günkü gibi fırtına yaşanmayacağını açıklamıştı.
Hava sıcaklığının dün 18-19 derece santigrat dolaylarında olduğunu ve bugünden itibaren tedricen artarak 21-24 dereceye çıkacağını belirten Oktay, hafta içinde de sıcaklığın 21-24 derece dolaylarında seyretmesinin beklendiğini kaydetti.

Toplam 52 doğal afet vakası…
Öte yandan Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, önceki günden beri ülke genelinde meydana gelen ve zarara yol açan şiddetli fırtına nedeniyle dün saat 08.00’e kadar polis ve itfaiye birimlerine toplam 52 “doğal afet” vakası rapor edildi.
Polis açıklamasına göre, şiddetli fırtına sonucu ağaç devrilmesi, reklam tabelalarının yerinden sökülmesi, telefon direği devrilmesi, damlarda bulunan çinko ve kiremitlerin uçması, su deposu, güneşlikler ve benzerlerinin uçması, sera naylonlarının parçalanması, araç üzerine ağaç düşmesi gibi çeşitli zararlar meydana geldi.
Dün saat 08.00’e kadar polis ve itfaiye birimlerine Lefkoşa ilçesinde 9, Gazimağusa’da 4, Girne’de 9, Güzelyurt ilçesinde 24 ve İskele’de 8 olmak üzere toplam 52 “doğal afet” vakası rapor edildi. tak

 


Karşıyaka bölgesinde bulunan Simena Hotel’in tabelası devrildi, araç girişi şeritle kesildi

Karşıyaka’da fırtınadan çöp bidonlar devrildi çöpler yola sıçradı

 Alsancak- Lapta yolu üzerinde bazı ağaçlar kırılarak yola düştü

 Yol kenarlarındaki tabelalar fırtınadan dolayı devrildi, tehlikeye neden oldu

 

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur