FIRTINA GİBİ DÖNDÜ!

FIRTINA GİBİ DÖNDÜ!

Yeteneğiyle küçük yaştan fark edilen ancak kısa bir süre tenise ara veren Şengül Tilki, kortlara fırtına gibi dönüş yaptı. 1999 doğumlu olan Şengül, geçtiğimiz haziran ayında Denizli’de yapılan Türkiye 2. Yaz Kampı Turnuvası’nda çiftlerde E

A+A-

 

 

 

Yeteneğiyle küçük yaştan fark edilen ancak kısa bir süre tenise ara veren Şengül Tilki, kortlara fırtına gibi dönüş yaptı.

1999 doğumlu olan Şengül,  geçtiğimiz haziran ayında Denizli’de yapılan Türkiye 2. Yaz Kampı Turnuvası’nda çiftlerde Eliz Maloney ile 2’nci teklerde ise 3’üncü oldu.  Daha sonra İstanbul’da yapılan Türkiye şampiyonasında kendi yaş kategorisinde yaptığı maçlarda adeta domine eden Şengül, finale kadar yükselmeyi başararak büyük bir başarı elde etti.

 

YÖNLÜER: “ÇOK YETENEKLİ”

Gönyeli Tenis Kulübü Antrenörü Yusuf Yönlüer Şengül’ün çok yetenekli bir sporcu olduğunu fizik gücünün artmasıyla birlikte çok daha büyük başarılar elde edeceğini söyledi.

 “Türkiye finalinde ara vermesinin dezavantajlarını yaşasa da çok iyi bir turnuva geçirdi. Ancak Türkiye’de dünya standartlarında idman yüklenen sporculara karşı eşit şartlarda çalışama imkanı bulamıyoruz” diyen Yönlüer, “Bu nedenle aradaki fark yaş büyüdükçe artıyor. Buna rağmen Şengül’ün Türkiye çapında 98 sporcunun arasından finale kalması bile hiç de küçümsenmeyecek bir başarıdır” dedi.

 

“TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILMAK İSTİYORUZ”

Eylül ayında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmak için Şengül Tilki idmanlarına devam ediyor.

Antrenör Yusuf Yönlüer, “Türkiye Şampiyonası’na maddi kaynak bulup gitmek istiyoruz. Ama maalesef her zamanki gibi maddi sorunlardan dolayı önümüzü göremiyoruz. Şengül’ün Türkiye şampiyonasında derece yapabileceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur