1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Finalin tarihi sorun oldu
Finalin tarihi sorun oldu

Finalin tarihi sorun oldu

3 Mayıs Cuma günü oynanması planlanan KTFF Kıbrıs Kupası finali dün önce 30 Nisan Salı tarihine alındı. Ardından federasyondan yapılan açıklama ile yeniden 3 Mayıs Cuma tarihinde oynanması kararlaştırıldı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Kıbrıs Kupası Final karşılaşmasında dün sabah saatlerinde tarih değişikliğine giderken daha önce 3 Mayıs Cuma akşamı oynanacağı açıklanan Yenicami – Mağusa Türk Gücü final karşılaşmasının 30 Nisan tarihinde oynanacağına yönelik bir açıklama yaptı. Öğle saatlerinde bir açıklama daha yapan KTFF, maçın ilk açıklandığı tarih olan 3 Mayıs’ta oynanacağını belirtti.
KTFF yaptığı ilk açıklamada “03 Mayıs 2013 tarihinde oynanması daha önceden planlanan Kıbrıs Kupası final karşılaşmasının, 30 Nisan 2013 tarihinde Salı günü saat 19.00’da ve Ahmed Sami Topcan Kupası karşılaşmasının da 30 Nisan 2013 tarihinde Salı günü saat 16.30’da Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynatılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.
Öğle saatlerinde düzeltme başlığı ile yapılan diğer açıklamada “BD-79 sayı numarasıyla yapılan basın duyurusunda Kıbrıs Kupası final karşılaşmasının tarihi ve Ahmed Sami Topcan Kupası karşılaşmasının tarihi 30 Nisan 2013 tarihi olarak yeniden düzenlendiği duyurulmuştur.
Görülen lüzum üzerine, her iki karşılaşmaların tarihinin daha önceden Yönetim Kurulu genelgesiyle duyurulduğu gibi 03 Mayıs 2013 tarihinde Cuma günü oynatılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber toplam 994 defa okunmuştur