Final günü

Final günü

Final günü yaklaştıkça okullarda son hazırlıklar yapılıyor.

A+A-

 

Telsim’in düzenlediği, Telsim Freezone 1. Liselerarası Müzik Yarışmas’na katılacak liselerde final heyecanı yaşanıyor. Yarışmacı okullardan 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri ilk kez bir yarışma deneyimi yaşayacaklarını belirterek, yarışırken bolca eğleneceklerini söyledi.
Telsim’in, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürlüğü ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ile işbirliğinde düzenlediği 17 liseden 19 grubun katıldığı Telsim Freezone 1. Liselerarası Müzik Yarışması’nda final bugün yapılacak.
Final günü yaklaştıkça okullarda son hazırlıklar yapılıyor. Yarışmacı okullardan 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri, gruplarının bu yıl oluştuğunu, yarışmanın kendileri için iyi bir deneyim olacağını, diğer gruplarla kaynaşarak birlikte eğleneceklerini belirtti.
20 Temmuz Fen Lisesi Müzik Öğretmeni İpek Amber,  yarışmaya katılıp o havayı ve sahne deneyimi yaşamanın kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, bu yıl oluşan müzik grubunun ilk kez böylesi bir etkinliğe katıldığını belirtti.
Yarışmanın öğrenciler için çok önemli fırsat olduğuna dile getiren Amber, ödüllerin de cezbedici olduğunu söyledi.  20 Temmuz Fen Lisesi’nin müzik grubunu çalıştıran müzik öğretmenlerinden Metin Kavaz da, öğrencilerin yarışma havasını almasının önemli olduğunu belirtti.
Okulun müzik grubunun geçen yıl mezun olduğunu ve grubun bu yıl yeni oluştuğunu ifade den Kavaz, “Bu bizim için dezavantaj ama yarışma olması bizi heyecanladırıyor. Elimizden geleni yapacağız. Kazanırsak iyi olur ama diğer grupların durumunu bilmiyoruz. Önemli  olan çocukların orada bulunup o havayı teneffüs etmeleri” dedi. yd

Bu haber toplam 1387 defa okunmuştur