1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Fellahoğlu ve Yorgacis, Lefkoşa'yı görüştü
Fellahoğlu ve Yorgacis, Lefkoşayı görüştü

Fellahoğlu ve Yorgacis, Lefkoşa'yı görüştü

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede iki başkan Lefkoşa’nın geleceğine yönelik çalışmalar üzerinde görüş alış verişinde bulundu.

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu ile Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis ara bölgede bulunan Dayanışma Evi’nde biraraya geldi. İki başkanın görüşmesinde dış ilişkiler, kanalizasyon ve Lefkoşa İmar Planı ekipleri hazır bulundu.
Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede iki başkan Lefkoşa’nın geleceğine yönelik çalışmalar üzerinde görüş alış verişinde bulundu.

Arıtma tesisi konusunda teknik detaylar konuşuldu
Özellikle Haspolat’ta kısa bir süre sonra açılışı yapılacak İki Toplumlu Katı Atık Arıtma Tesisi konusunda teknik detayların konuşulduğu görüşmede, tesisin ortak açılış töreni, arıtılacak suyun kullanımı ve yeni tesisin devreye girmesi ile kötü kokuların etkisinin azaltılacağı gibi başlıklar üzerinde duruldu.
Lefkoşa İmar Planı konusunda da fikir alış verişinde bulunan Fellahoğlu ve Yorgacis, ilerleyen günlerde ara bölgede bulunan binaların incelenmesi için ortak bir ziyaret konusunda anlaştı.

Yeniden bir araya gelecekler
İki başkan Avrupa Birliği’nden ortak fon talebinde bulunarak yeni projelerin hayata geçirilmesi konusunda da işbirliğine gitme kararı alındı.
Heyetlerin ortak çalışmalarını sürdürmesi noktasında mutabık kalan Fellahoğlu ve Yorgacis ilerleyen dönemde tekrar bir araya geleceklerini ifade ettiler.

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur