Eyleme davet

Eyleme davet

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), polisin göstericilere karşı tavrını kınamak için yarın iki ayrı eylem yapılacağını bildirdi. CTP’nin açıklamasına göre, Polis Genel Müdürlüğü önünde saat 10.00’da yapılacak eylemde, “Son zamanlarda göste

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), polisin göstericilere karşı tavrını kınamak için yarın iki ayrı eylem yapılacağını bildirdi.

CTP’nin açıklamasına göre, Polis Genel Müdürlüğü önünde saat 10.00’da yapılacak eylemde, “Son zamanlarda gösteri, eylem ya da protesto etkinliklerine katılanlara karşı polisin takındığı  tavır ve orantısız güç kullanımı” protesto edilecek.

Açıklamaya göre, bu eylemin ardından saat 11.30’da ise, Demokrat Parti ve Toplumcu Demokrasi Partisi ile birlikte oluşturulan “Toplumsal Varoluş ve Dayanışma Hareketi” Başbakanlık önünde aynı gerekçeyle eylem yapacak.

Buradaki eylemde de Başbakan’a “polisin yasal yetki ve sorumluluklarının dışına çıkma hakkının bulunmadığının” hatırlatılacağı belirtilen açıklamada, “Konuya duyarlı tüm toplum kesimleri, örgütler ve bireylerin düzenlenecek eylemlere katılımı dayanışma ve kararlılığın somut göstergesi olacaktır” ifadesine yer verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur