EYLEM ASKIDA

EYLEM ASKIDA

Kıbrıs Türk Müteahhitleri Birliği, Başbakanlık önünde dün başlattıkları araçlı eylemi, Başbakan İrsen Küçük ile yapılan görüşmelerde sorunların çözüleceği taahhüdü alınması nedeniyle askıya aldığını açıkladı. Birlik Asbaşkanı Faik Dağaştı yaptığı açıkla

A+A-

Hükümete 15 gün süre

EYLEM ASKIDA

 

·        DAĞAŞTI “BAŞBAKAN SORUNLARIMIZI 15-20 GÜN İÇİNDE ÇÖZECEĞİ TAAHHÜDÜNÜ VERDİ, BİZ DE EYLEMİ ASKIYA ALDIK”

Kıbrıs Türk Müteahhitleri Birliği, Başbakanlık önünde dün başlattıkları araçlı eylemi, Başbakan İrsen Küçük ile yapılan görüşmelerde sorunların çözüleceği taahhüdü alınması  nedeniyle askıya aldığını açıkladı.

Birlik Asbaşkanı Faik Dağaştı yaptığı açıklamada, Başbakan İrsen Küçük’e  dün yaptıkları görüşmede sorunlarını içeren 6 maddelik bir belge sunduklarını, Küçük’ün de kendilerine sorunların 15-20 gün içinde çözülmesi için çalışacağı taahhüdü vermesinden dolayı, eylemi askıya aldıklarını söyledi.

‘İhale Yasası, KKTC’de yapılacak işler için Türkiye’de ihale açılması, stopaj, özelleştirme ve müteahhitlerin yaşadığı diğer sorunları’ içeren taleplerine, verilen süre içerisinde çözüm bulunmaması halinde eylemi yeniden gündemine alacaklarına işaret eden Dağaştı,  bunun üyelerine karşı bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Birlik olarak Başbakan Küçük’ten söz değil, yazılı imzalı protokol istediklerini,  buna karşın Başbakan Küçük’ün sözlü taahhüdüne güvenerek eylemini askıya aldıklarını dile getiren Dağaştı, müteahhitlerin sorunlarının bir an önce çözülmesini istediklerini yineledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1269 defa okunmuştur