1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Esnaf dertli
Esnaf dertli

Esnaf dertli

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu beraberindeki heyet ile birlikte Belediye Pazarı’nda incelemelerde bulundu

A+A-

UNDP’nin restorasyonu ve rehabilitasyonunu tamamlandıktan sonra hizmet vermeye başlayan Lefkoşa’nın tarihi mekanlarından Belediye Pazarı’na (Bandabulya) bir ziyarette bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu esnaf ile bir araya geldi. Tüm işyeri sahipleri ile konuşan ve sıkıntılarını dünleyen Fellahoğlu’na belediye meclis üyeleri Onur Olguner ve Kemal Mut, müdür muavini Gülev Sıdal ve ilgili personeller eşlik etti.
Belediye Pazarı’ndaki esnaf Fellahoğlu’na yaşadıkları birtakım sıkıntıları dile getirirken, bunların başında iş azlığı en fazla gelen şikayet oldu.
Fellahoğlu pazardaki esnafın sorunlarını  yerinde dinlemek ve pazarın mevcut durumunu gözlemek istediğini ifade ederek, faydalı bir ziyaret olduğunu belirtti. Bazı dükkanların boş olduğunu, buraların çalışabilirliğini sağlamak için çözüm sürecini başattıklarını aktaran Fellahoğlu, halka da çağrıda bulunarak tarihi pazardan alışveriş yaparak gözde mekanın daha da canlanmasına ve böylesi bir değere sahip çıkılmasına katkı koyulmasını istedi.

Bu haber toplam 1193 defa okunmuştur