1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Eşcinselliğe 'hastalık' diyen doktor görevden alındı
Eşcinselliğe 'hastalık' diyen doktor görevden alındı

Eşcinselliğe 'hastalık' diyen doktor görevden alındı

Almanya'da eşcinselliği 'hastalık' olarak tanımlayan Türkiyeli doktor görevden alındı

A+A-

Almanya'da eşcinselliği 'hastalık' olarak tanımlayan Türkiyeli doktor görevden alındı
 

Karlsruhe'deki Helius kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların ardından görevden alındı

Almanya'da, kalp hastalıkları uzmanı Metin Çakır'ın sosyal medya hesabından eşcinselliği 'hastalık' olarak nitelendirmesinin ardından görevinden alındığı belirtildi.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Karlsruhe'deki Helius kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Metin Çakır, sosyal medya hesabından, ''Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim'' paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine sosyal medyada gelen tepkilerin ardından Çakır, paylaşımını sildi ve hesabını da kapattı.

Helius kliniğinden Alman medyasına yapılan açıklamada ise Çakır'ın görevden alındığı bildirildi.

Açıklamada, ''Çalışanımızla oturup geçici olarak görevden ayrılmasını kararlaştırdık. Tabib odası ile durumu inceleyip bir değerlendirmede bulunacağız. Kendisi 20 yıldır hastanemizde görev yapıyor" ifadeleri kullanıldı.

TC Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayının ilk cuma günü verdiği hutbede zina ve eşcinselliğin "hastalıkları da beraberinde getirdiğini" ve kuşakları "çürüttüğünü' savunmuş, Ankara Barosu Erbaş'ı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle" suçlamış, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan saldırı devlete yapılmış sayılır" açıklaması yapmıştı.

(Ahval, Birgün)

 

Bu haber toplam 4749 defa okunmuştur