1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eroğlu raporları gördü: KKTC'de organ mafyası yok
Eroğlu raporları gördü: KKTCde organ mafyası yok

Eroğlu raporları gördü: KKTC'de organ mafyası yok

Eroğlu, organ nakli konusundaki Başsavcılık raporu ve Interpol raporlarını gördüğünü, KKTC’de organ mafyası bulunmadığı yönünde sonuç çıktığını açıkladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, organ nakli konusundaki Başsavcılık raporu ve Interpol raporlarını gördüğünü, KKTC’de organ mafyası bulunmadığı yönünde sonuç çıktığını açıkladı.

Eroğlu, bugün bir kabulünde, organ nakline ilişkin raporla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın; Başsavcılıktan, organ nakline ilişkin araştırma yapmasını istediğini,  ayrıca Interpol’den de görüş istediğini kaydeden Eroğlu, her iki rapordan da organ mafyası olmadığı sonucunun alındığını vurguladı.

Eroğlu, “Bu gibi olayların takip edilmesi doğaldır. Ama kendi kendimize problem yaratmadan, önce bir şeyin olduğuna inanacağız ki bunu dış dünyayla paylaşalım. Eğer bir şey olduğundan emin olmadan paylaşılırsa, işte böyle dışarıda değişik şekilde adımız kalır” diye konuştu.

“Raporlarda ‘organ nakli için mafya kurulmuştur. Bu hastanede yatanlar da mafya vasıtasıyla böbrek nakli için böbrek bulmuştur’ gibi ifadelere rastlamadım” diyen Eroğlu, polisin, Başsavcılığın ve Interpol’ün de bu yönde bir bulguya rastlamadığını kaydetti.
(tak)

Bu haber toplam 1577 defa okunmuştur