1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eroğlu, CTP ile görüştü
Eroğlu, CTP ile görüştü

Eroğlu, CTP ile görüştü

Yorgancıoğlu, “Tüm siyasi partiler ile görüştükten sonra doğru değerlendirme yapılabilir”

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Pazartesi günü diğer partilerle bir araya gelip kurulacak hükümetle ilgili değerlendirme yapacaklarını, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan bu toplantının ardından görevlendirme yapmasını istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, Başbakan İrsen Küçük’ün istifasını sunmasının ardından yeni hükümeti kurma   konusunda  kabul ettiği, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’yla olan görüşmesi tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı’nda saat 19.00’da başlayıp 19.45’te sona eren an görüşmede, CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy da hazır bulundu.

ÖZKAN YORGANCIOĞLU

Görüşmenin ardından basına açıklama yapan CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na tüm partilerle görüştükten sonra karar vermesinin daha doğru olacağını söylediklerini aktardı.

Pazartesi günü diğer partilerle bir araya gelip kurulacak hükümetle ilgili değerlendirme yapacaklarını anlatan Yorgancıoğlu,  Cumhurbaşkanı Eroğlu’ndan bu toplantının ardından görevlendirme yapmasını istediklerini belirtti.

“Görüşmeden nasıl bir sonuç çıkar bilemiyorum ama ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirip, mümkünse hep birlikte bu görevlendirmenin altına girmenin yollarını arayacağız” diyen Yorgancıoğlu, bunun mümkün olmaması halinde başka yollar aranacağını belirtti.

Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun da bu konuyla ilgili olumsuz bir yorum yapmadığın sözlerine ekledi.

(TAK)

Bu haber toplam 1575 defa okunmuştur