1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erk, "BRTK’deki sıkıntılar süratle giderilecek"
Erk, BRTK’deki sıkıntılar süratle giderilecek

Erk, "BRTK’deki sıkıntılar süratle giderilecek"

CTP-BG Genel Sekreteri Erk Bay-Sen heyetini kabul etti

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Kutlay Erk, Meclisin açılmasının ardından Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) içinde bulunduğu sıkıntıların süratle giderilmeye çalışılacağını vurguladı.

CTP-BG’nin şimdiki Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun, Örgütlenmeden Sorumlu Merkezi Yönetim Kurulu (MYK) üyesi olduğu dönemlerde BRTK çalışanlarına bir takım sözler verdiğini ve bu sözlerin tutulması gerektiğini belirten Erk, “Başbakanımız geçmişte verdiği sözleri tutacaktır” dedi.

CTP-BG Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre Erk, Salih Sakallı başkanlığındaki Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN) heyetini kabul ederek çalışanların sıkıntılarını dinledi.

“DEVLET TARAF OLUP ÇÖZÜM ÜRETMELİ”

Kurumun elektriklerinin kesilmesi konusuna değinen Kutlay Erk, elektrik borçlarının bazı kamu kuruluşlarının ve belediyelerin de sorunu olduğunu söyleyerek “Yıllar itibarıyla ödenmeyen elektrik borçlarının tahsilâtının yapılması zor ancak KIB-TEK’in de bir şekilde bu parayı alması gerekiyor” dedi.

Devletin böyle durumlarda taraf olup çözüm üretmesi gerektiğini vurgulayan Erk, BRTK Yönetim Kurulu Başkanı’nın istifa ettiğine yönelik beyanların da gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, Yönetim Kurulu Başkanı’nın görev süresinin dolduğunu hatırlattı.

Hükümetin BRTK Yönetim Kurulu Başkanlığı mevkisine atama yapması gerektiğine dikkat çeken Erk, buraya BRTK çalışanlarının ve kurumun özlük haklarına çözüm getirebilecek kişilerin atanması gerektiğini kaydetti.

Parti olarak, BRTK’nın sorunlarının çözümü için gereken katkıyı koyacaklarının altını çizen Erk, BRT yasasının geçmemesinden dolayı ortada bir haksızlık bulunduğunu belirti.

(tak)

Bu haber toplam 1393 defa okunmuştur