1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ENDİŞELİ BEKLEYİŞ
ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

Denktaş ailesinin büyükleri sekizinci katta, hastaneye akın eden çok sayıda yakınlarının endişeli bekleyişi de hastanenin giriş katında sürüyo

A+A-

 


Eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş, torunu Can Denktaş’ın intihar girişimi sonrası acil olarak İstanbul’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi.
Tekerli sandalyede saat 21.30 sıralarında Yakın Doğu Hastanesi’ne getirilen ve çok üzgün olduğu görülen Aydın Denktaş, torununun yoğun bakımda tutulduğu sekizinci kata çıkarıldı.
Denktaş ailesinin büyükleri sekizinci katta, hastaneye akın eden çok sayıda yakınlarının endişeli bekleyişi de hastanenin giriş katında sürüyor (tak)

--------------

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamaya göre, Can Denktaş 6 saat  süren ameliyatın ardından saat 21:00 de yoğun bakım servisine alınarak  takip edilmeye başlandı.

Başhekim Dr. Sevim Erkmen ,Can Denktaş'ın hayati tehlikesinin çok ciddi olduğunu belirtti …..(saat 21:20)

---------

Can Denktaş’ın ameliyatı devam ediyor, ameliyata  beyin cerrahı girdi. Tomografi sonrası vücudundaki kurşunun omur iliğe saplandığı tespit edildi. Kurşunu beyin cerrahının çıkaracağı, ameliyatın en az dört saat daha sürmesi bekleniyor. (saat 19:03)

------------------

YDÜ Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Can Denktaş’ın kazanın yaklaşık 10-15 dakika sonrasında hastaneye getirildiğini ve getirildiğinde, şok tablosu görüldüğünü söyledi.

Kaptanoğlu, Denktaş’ın ameliyatının devam ettiği sıralarda, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kurşunun hem bağırsaklarda, hem ana damarda yaralanmaya sebep olduğunu, bu yaralanmaların, cerrahlar, kalp damar cerrahları tarafından onarıldığını, kurşununsa omurgaya denk gelmesine rağmen kendi tahmininin omur ilik yaralanması olmadığı yönünde olduğunu söyledi.

Erkan Kaptanoğlu, şu an ameliyat sırasında şok tablosunun toparlanma durumu gösterdiğini, hayati tehlikeninse devam ettiğini bildirdi.
Yapılacak tomografinin ardından kurşunun nerede olduğunun görülebileceğini söyleyen Kaptanoğlu,  birkaç gün hayati tehlikenin devam edebileceğini, bunun ameliyat sonrası gelişebilecek herhangi bir komplikasyona bağlı olarak düşünüldüğünü söyledi.

Kaptanoğlu, Can Denktaş’ın olayın hemen ardından, ailesi tarafından hastaneye getirildiğini ve kurşunun karnının orta kısmından içeriye doğru giriş yaptığını kaydetti.(tak)

--------------

Dr Erkan Kaptanoğlu, Can Denktaş’ın durumu ile ilgili hastanede bulanan yakınları ve basına ikinci kez bilgi verdi.
Kaptanoğlu, Denktaş’ın durumunun ciddiyetini koruduğunu, ameliyatta son aşamaya gelindiğini açıkladı.
İlk aşamada hayatını kurtarmaya odaklandıklarını anlatan Kaptanoğlu,tomografi çekildikten sonra vücuttaki hasarın daha iyi görülebileceği söyledi.
Kaptanoğlu, şunları da ifade etti; “kurşun hala içeride, karnında mı, omur ilikte mi bilinmiyor. Hastaneye getirdiklerinde ayaklarını hareket edebiliyordu. Tomografi sonrası her şey netleşecek. Nabız şimdi daha iyi, tansiyonu hala düşük. Şok durumundan çıkartmaya çalışıyoruz. Çok kan kaybetti, zarar gören damarları tamir etmeye çalışıyoruz.” (saat 18:26)

 

-----------------

Babası Raif Denktaş’ın  mezarı başında  ağır yaralı olarak bulunan eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş’ın Yakın Doğu Hastanesi’ndeki ameliyatı sürüyor.

YDÜ Hastanesi Başhekimi  Sevim Erkmen  18.00 sıralarında düzenlediği basın toplantısında, Can Denktaş’ın acil olarak 15.40 sıralarında YDÜ Hastanesi’ne getirildiğini ve hastaneye getirildiğinde karın (batın yaralanması) teşhisiyle acilen ameliyata alındığını söyledi.

Erkmen, Denktaş’ın durumunun stabil  olmakla birlikte, ameliyatının 1-2 saat daha zaman alabileceğini, gerekli açıklamaların ameliyatın ardından doktorlar tarafından yapılacağını söyledi.

TEK KURŞUN

Öte yandan Polis basın subaylığından elde edilen bilgiye göre, Can Denktaş, Lefkoşa Mezarlığı içindeki Aile Mezarlığında bulunan babası Raif Denktaş’ın mezarı başında tek kurşunla kuvvetle muhtemel intihar girişiminde bulunarak ağır yaralandı.

Olayla ilgili polis soruşturmasının devam ettiği belirtildi. (tak)  (saat 18:03) 

---------------

Babası Raif Denktaş’ın  mezarı başında kendini vurarak intihar girişiminde bulunan Eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş’ın Yakın Doğu Hastanesi’ndeki ameliyatı sürüyor.

 

Ağır yaralı olarak saat 15.40’da Yakın Doğu Hastanesi’ne götürülen Can Denktaş, ameliyatı devam ederken, Can Denktaş’ın amcası DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Milletvekili LTB Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu ve ailesi hastanede bekliyor.

Saat 17.15 sıralarında ise Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Can Denktaş'ın durumu hakkında bilgi almak üzere YDÜ Hastanesi'ne geldi.

KKTC ve Türkiye basını yanında hastaneye ziyaretçi akını ise devam ediyor. (tak)

----------------------

Can Denktaş'ın kendi kendini karın boşluğundan vurduğu öğrenildi,  durumu ile ilgili hastane yönetiminin açıklama yapması bekleniyor. (saat 17:07)

-------------------

Can Denktaş’ın ameliyatı halen sürüyor. Denktaş ailesi ile birlikte, sevenleri de, Yakın Doğu Üniversitesi’nde akın etti. (saat: 17:00)

-------------------

Eski Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın torunu Can Denktaş Lefkoşa Mezarlığı'nda kriz geçirdi. Babası Raif Denktaş’ın mezarı başında kendini vuran Denktaş, ağır yaralandı. Önce Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Denktaş’ın şu sıralar Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyata alındığı öğrenildi.

Bu haber toplam 8051 defa okunmuştur