1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Emekli maaşı alanlara önemli uyarı
Emekli maaşı alanlara önemli uyarı

Emekli maaşı alanlara önemli uyarı

Çeşitli nedenlerle yoklama belgelerini belirtilen süre içinde göndermeyenlerin emeklilik maaşları önlem olarak ilgili banka hesabına yatırılmayacağı uyarısında bulunuldu.

A+A-

Maliye Bakanlığı, emekli maaşı alan memur, mücahit, belediye emeklisi ve  dulluk maaşı alanların hayattı olup olmadıklarına yönelik kontrol bildirgelerini 25 Şubat tarihinden itibaren adreslerine gönderildiği, bildirgelerin bu tarihten itibaren bir ay içinde Hazine ve Muhasebe Dairesi Emeklilik Şubesi’ne gönderilmesi gerektiği bildirildi.
Maliye Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, çeşitli nedenlerle yoklama belgelerini belirtilen süre içinde göndermeyenlerin emeklilik maaşları önlem olarak ilgili banka hesabına yatırılmayacağı uyarısında bulunuldu.
Açıklamada şöyle denildi:
“Maliye  Bakanlığına bağlı Hazine ve Muhasebe Dairesi’nin Emeklilik Şubesi’nden emekli maaşı alan Memur, Mücahit, Belediye emeklisi ile dulluk maaşı alanlara her yıl hayatta olup olmadıklarını kontrol etmek amacıyla, yurt içi ve yurt dışında yaşayan emeklilerin adreslerine yoklama bildirgeleri 25 Şubat 2013 tarihi itibarıyla posta kanalıyla gönderilmiştir.
Gönderilen yoklama bildirgelerinin belirtilen tarihten itibaren bir ay içerisinde Hazine ve Muhasebe Dairesi Emeklilik Şubesine gönderilmesi gerekmektedir.
Çeşitli nedenlerle yoklama belgelerini belirtilen süre içerisinde göndermeyenlerin emekli maaşları tedbir olarak ilgili banka hesaplarına yatırılmayacaktır.
Bilgi edinilmesi ve gereği önemle rica olunur.”

Bu haber toplam 2409 defa okunmuştur