1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ekoloji Forumu Cuma günü
Ekoloji Forumu Cuma günü

Ekoloji Forumu Cuma günü

YKP katkılarıyla düzenlenen III. Ekoloji Forumu, Cuma günü başlıyor.

A+A-

 

Yeni Kıbrıs Partisi’nin (YKP) katkılarıyla düzenlenen III. Ekoloji Forumu, Cuma günü başlıyor.

Yeşilırmak’taki Vouni King Otel’de yer alacak forum, 14 Eylül Pazar gününe kadar sürecek.

YKP’den yapılan açıklamaya göre, “eko-sosyalizm ve eko-feminizm bakış açılarıyla doğa katliamlarına karşı pratik mücadelelerle ilgili konuların ve olası çözüm önerilerinin tartışılacağı” forumda çeşitli kesimlerden aktivistler bir araya gelecek.

Üç gün sürecek forumda paneller, söyleşiler, deneyim aktarımları ve atölyelerin yanı sıra müzik dinletisi, film gösterimi ve doğa yürüyüşü düzenlenecek.

Forum, Cuma günü saat 18.30’da tanışma toplantısıyla başlayacak ve ardından film gösterimi yer alacak.

13 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’dan itibaren teorik ve pratik ekoloji mücadelelerin sunumları yapılacak. “Siyasal bir duruş olarak eko-sosyalizm” başlığı ile yapılacak oturumu Murat Kanatlı yönetecek.

Öğleden sonra saat 16.00’da ise Celal Devrim Önen yönetiminde “YKP ve ekoloji mücadelesi üzerine 3 soru ne, nasıl, ne zaman yapmalı?” başlıklı forum düzenlenecek.

Forum sonrası ise akşamüzeri ise Kuzey Kıbrıs Doğayı ve Kuşları Koruma Derneği’nin (Kuş-Kor) sunum yapacağı “Kıbrıs’ta kuşlar ve ekolojik denge” başlıklı oturum gerçekleşecek. Oturum sonrası doğa yürüyüşü yapılacak; gece ise müzik dinletisi yer alacak.

Forumun son günü olan 14 Eylül Pazar günü ise “tohum, gıda egemenliği, GDO” konularında teorik ve pratik sunumlar yapılacak. İlk oturum “Tohumculuk yasa taslağı ve tohumculuk konusunda mevcut yasal durum”; ikinci oturum ise Slow Food Salamis Birliği’nin sunumunu yapacağı “Yerel tohumlar direniyor” başlığı ile yapılacak.

III. Ekoloji Forumu, değerlendirme toplantısıyla tamamlanacak.

(tak)

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur