1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Düzkaya ve Mormenekşe’nin sahaları kapandı
Düzkaya ve Mormenekşe’nin sahaları kapandı

Düzkaya ve Mormenekşe’nin sahaları kapandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Düzkaya’nın 1, Mormenekşe’nin 2 maç sahasının kapatılmasına karar verdi.

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, haftasonu oynanan ve kurula intikal eden maçlarla ilgili olarak aldığı kararları yayınladı.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanan Mormenekşe– Düzkaya Telsim  Birinci Lig Play-Off müsabakasının bitiş düdüğünden sonra Düzkaya taraftarlarının, oyun alanında kutlama maksadı ile bulunan Mormenekşe taraftarlarına sözlü olarak sataşmaları ve/veya küfür etmeleriyle başlayıp, Mormenekşe taraftarlarının da karşılık vererek tribünlere yönelmesiyle kavgaya dönüşen olaylarla ilgili olarak düzenlenen gözlemci raporu ışığında; Düzkaya’nın 1, Mormenekşe’nin 2 maç sahasının kapatılmasına karar verildi.
Mormenekşe’nin atmış olduğu 2. golden sonra maç devam ederken taraftarlarının büyük bir bölümünün oyun alanına girmeleri nedeni ile Mormenekşe’ye 2 Bin Türk Lirası tutarında para cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Kırmızı kart cezaları
1 maç: Samuel Zokou (G.Gücü), Şahin Şeker, Cenk Yılmaz (Lapta), Ahmet Arıtaş (Mormenekşe)

Dört sarı kart cezalıları
Kemal Uçaner (Binatlı), Ahmet S. Demir (Mormenekşe), İsmet Torun (Dumlupınar), Mehmet Kansel (Dumlupınar), Burçin Kerimoğulları (Görneç), Umut Göktaş (Lapta), Emrah Babahan (Görneç), Türkay Aykutlu (Düzkaya), Yusuf Beyazi (Mormenekşe), Ferdi Giritli (Görneç), Hüseyin Haşimoğlu (Lapta), Burak Tünsay (Mormenekşe), Süleyman Bayır (Dumlupınar), Boris Flacandji (Gençlik Gücü)

Antrenör – yönetici cezaları
2 maç: Vedat Hacıabitoğlu (Düzkaya)
1 maç: Abdullah Özerinç (Mormenekşe), Tezcan Atiker (Lapta)

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur