DUYUŞLAR

DUYUŞLAR

Klasik müzik sanatçısı ve kontrtenor Fernando Lima’nın, Eylül 2007’de ülkesinde yayımlanmış olan “Pasion” adlı albümü Türkiye’de de raflardaki yerini aldı

A+A-

BU MUHTEŞEM ALBÜME KAYITSIZ KALMAYIN!

FERNANDO LIMA – “PASION”

 

Klasik müzik sanatçısı ve kontrtenor Fernando Lima’nın, Eylül 2007’de ülkesinde yayımlanmış olan “Pasion” adlı albümü Türkiye’de de raflardaki yerini aldı. 21 yaşındayken Londra’ya taşınan ve Barok - Rönesans müziği ve operası dalında meşhur Trinity College of Music’te doktora çalışmasında bulunan Fernando Lima, ayrıca prestijli Monteverdi Choir’a da dahil olmuştu. 2007’de EMI ile anlaşan yetenekli sanatçı, 11 yıl Meksika’da yaşadı ve bazı sanatçılarla uzun dönem boyunca turnelere çıkarak sahne aldı. Lima, albümle aynı adı taşıyan şarkısında Sarah Brightman ile bir düet de gerçekleştirdi. Sanatçının ayrıca sevilen eski şarkılara yaptığı farklı yorum da kesinlikle dinlemeye değer: ‘El Condor Pasa’, ‘En Aranjuez Con Tu Amor’ ile ‘Ave Maria’ bunlardan sadece üç tanesi... Dikkat çekici vokaliyle geniş kitleler tarafından oldukça yüksek bir beğeniyle karşılanmış olan Fernando Lima’nın ‘Pasion’ adlı albümünü mutlaka edinin!

 


SLIPKNOT ve yepyeni albümü...

 

Geçen Pazar Sonisphere ile İstanbul’u coşturan heavy metal grubu Slipknot’un kendi adı ile çıkardığı bu muhteşem albüm eğer hala müzik arşivinizde yoksa hemen edinmelisiniz! Birçok tarza yakın bulunabilecek olan albümde en çok, yoğun perküsyonun ve heavy metal sound’u hissediliyor. Grubun bilinirliğinin artmasına büyük katkı sağlayan bu albüm, aynı zamanda Slipknot’un dünya çapında en çok satılan albümü. Yapım aşamasının kaotik ve agresif geçmesi hiç de şaşırtıcı olmayan albümün şarkıları sahnede sergilenirken grup üyeleri de bunu aynı şekilde yansıtıyor.. Rolling Stone’a göre “büyük harfle Metal yapan” grubun bu albümü kaçmamalı!

 


 

DAVID GUETTA! “FMIF 2011”

 

Dünyanın en ünlü yaz partilerinin yapıldığı İbiza’daki Pacha’nın ardından David Guetta yeni derleme albümü ile yaza damgasını vuracak! “F*** ME, I’M FAMOUS, BY CATHY & DAVID GUETTA”, dünyanın en iyi DJ’i DJ Incl tarafından seçilmiş ve yaratılmış 15 miks şarkıdan oluşuyor ve yaza damgasını vuracak en ateşli kulüp şarkılarını dinleyicilerine sunuyor. Bu yaz da 29 Mayıs’ta başlayan ve Eylül sonuna kadar her Perşembe gecesi kitleleri eğlendirecek olan bu ikili, sizleri de yeni albümleri ile coşkularına dahil ediyorlar! David Guetta aynı zamanda ‘Little Bad Girl’ (enstrümantal) ve ‘Pandemonium’ (feat. Carmen) gibi daha önce duyulmamış şarkılarını da bu albümde dinleyicileriyle paylaşıyor. Bu albüm kulüplerin marşları haline gelmiş, herkesi çılgınca eğlendiren şarkıları da kapsıyor: Nadia Ali’den ‘Rapture’ (Avicii New Generation Extended Mix) ve Chris Brown/Benny Benassi ikilisinden ‘Beautiful People’ (Felix Cartel Edit). Bu yazın en iyi elektro hitlerini, mutlaka olması gereken dans şarkılarını, kulüplerin vazgeçilmezlerini ve tabii ki maksimum eğlenceyi içinde barındıran bir albüm istiyorsanız, kaçırmayın!

                        

 


 

VILDE FRANG... Edison Klassiek Awards 2011

 

Norveçli violinist Vilde Frang, EMI Classics’ten piyasaya sunduğu yeni albümü “Prokofiev and Sibelius Violin Concertos” ile Hollanda merkezli Edison Klassiek Awards’ın prestijli ödülü, “Yeni Gelen Ödülü”ne layık görüldü. 1960’da kurulan ve en eski müzik ödülleri olan Edison Ödülleri, Hollanda müzik endüstrisinin öne çıkan ve kaliteli olan müziğe takdim ettiği en önemli ödül. Müzik dünyasında büyük bir öneme sahip bu ödül sahibi Vilde Frang’ı 16 Haziran’da La Hey’de yapılan galada buldu.

 

 


2011 JJA Jazz Awards Sahiplerini buldu!

 

Kısa bir sure önce 2011 JJA Jazz Award adayları açıklandı ve Blue Note bu yıl oldukça büyük bir ilgiyi beklediği gibi, ödüllerle ayrıldı 11 Haziran’da yapılan törenden… 5 adaylık ile yarışan Jason Moran “Yılın Bestecesi” ödülünü aldı. Yine bir çok dalda aday olan Joe Lovano, “Yılın Kaydı” dalında ödül aldı. Ambrose Akinmusire “Yılın Yükselen Sanatçısı” ödülü ile beraber iki dalda adayken, hem bu ödülü hem de “Yılın Trompetçisi” ödülüne sahip oldu. Bu ödülü alacağından şüphe duyulmayan Blue Note da “Yılın Plak Şirketi” ödülü ile ödüllerine bir yenisini daha kattı.

 

 

 

Bu haber toplam 1379 defa okunmuştur