1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Doğaç ilk altı aydan memnun
Doğaç ilk altı aydan memnun

Doğaç ilk altı aydan memnun

Kıbrıs Türk Atletizm Federasyonu yoğun geçen ilk altı ayın ardından başlayacak olan büyükler ligi ile yurt dışı temaslarla yoğunluğuna devam edecek

A+A-

Atletizmin oldukça yoğun geçen ilk altı ayının ardından geriye kalan ikinci altı ayda da yoğun bir tempo olacağı görülüyor. Kıbrıs Türk Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, mevcut şartlarla ülkedeki atletizme en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını ve geride kalan ilk altı aydan oldukça memnun olduklarını söyledi. Yıla salon yarışları elemeleri ile başladıklarını ve ardından Türkiye Salon Atletizm müsabakalarına katıldıklarını söyleyen Doğaç burada oldukça başarılı sonuçlar aldıklarını belirtti. Burada alınan başarılı sonuçların ardından Yiğitcan Hekimoğlu Balkan Şampiyonasında, Mehmet Baykent de üç adım atlamada Beyaz Rusya’da yarışmalara katıldı. Bunun yanında Kutay Kırmızı ile Mehmet Gürdeniz de atmalarda oldukça başarılı sonuçlar aldı.

“Yaş gruplarındaki dereceler ümit verici”
Bu yarışların ardından, yaş grupları Hasan Ruso müsabakaları ve ardından da okullararası yarışlar tamamlandı. Bu yarışların ardından okulların Türkiye’deki yarışmalara katıldığını ve başarılı sonuçlar aldığını söyleyen Doğaç, özellikle yaş gruplarında elde edilen derecelerin oldukça iyi ve gelecek için ümit verici olduğunu belirtti.
Atletizmde bu hafta sonu Türkiye Büyükler Şampiyonası ile 23 ülkenin yarışacağı Yılmaz Sazak yaş grupları atletizm şampiyonalarına katılacak olan atletlerimiz, başlayacak olan Büyükler Lig yarışlarında da pistte olacaklar. Türkiye’de yapılacak olan yarışlarda başarılı olmaları halinde elit atletlerimizin Akdeniz Oyunları, Balkan Şampiyonası ve İngiltere’de yapılacak olan Milletler Kupası yarışlarına da katılabilecekleri başkan Ersin Doğaç tarafından özellikle belirtildi.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur