DGP KURULDU

DGP KURULDU

Kıbrıs Türk siyasi tarihine Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) adı altında yeni bir parti daha katıldı. Bağımsız Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu başkanlığında kurulan partinin başvurusu bugün İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na yapıldı. Bağıms

A+A-

TAHSİN ERTUĞRULOĞLU PARTİSİNİN KURULUŞ DİLEKÇESİNİ VE PROGRAMINI İÇİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’NA TAKDİM ETTİ

DGP KURULDU

Kıbrıs Türk siyasi tarihine Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) adı altında yeni bir parti daha katıldı. Bağımsız Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu başkanlığında kurulan partinin başvurusu bugün İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na yapıldı.

Bağımsız Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, eski milletvekillerinden Dr. Tanser Doratlı ve diğer kurucularla birlikte başvuru için bugün saat 14:00’de İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na geldi.

Tahsin Eruğruloğlu, partisinin kuruluş dilekçesini ve tüzüğünü İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na takdim etti.

Ertuğruloğlu bugün sadece başvuru için İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na geldiklerini, partinin kuruluş amacı ve vizyonuyla ilgili olarak yarın düzenleyeceği basın toplantısında ayrıntılı açıklamaları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Ertuğruloğlu, “Ülkenin ihtiyacı olan bir hamle yaptığımıza inanıyorum. Ülkemiz, halkımız ve demokrasimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, yeni partinin öncelikle Tahsin Ertuğruloğlu ve arkadaşlarına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Demokrasi ve Güven Partisi’nin şu andan itibaren kurulmuş olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, başvurunun incelenip eksik bir şey olması durumunda gerekli bilgilendirmenin yapılacağını söyledi.

Çavuşoğlu, partinin ülke demokrasisi ve ülkenin aydınlık yarınları için de hayırlı olmasını diledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2097 defa okunmuştur