1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Değirmenlik öfkeli
Değirmenlik öfkeli

Değirmenlik öfkeli

Değirmenlik Belediyesi’nin Ercan Havaalanı’ndan elde ettiği gelirin Hükümet tarafından kaldırılması, bölge halkının tepkisine neden oldu. Yasa değişikliği ile belediyenin Ercan’dan elde ettiği geliri kesmeye hazırlanan hükümete tepki büyük…

A+A-

Belediyemize dokunmasınlar!

Değirmenlik Belediyesi’nin Ercan Havaalanı’ndan elde ettiği gelirin Hükümet tarafından kaldırılması, bölge halkının tepkisine neden oldu.

Ercan Havaalanı’ndan sağlanan gelirin yatırım olarak halka döndüğünü söyleyen bölge halkı, belediyenin en büyük gelirinin elinden alınmasının belediyeye değil halka zarar vereceğini vurguladı.
“Gerekirse ayaklanırız” diyen vatandaşlar, Değirmenlik Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını söz konusu yasanın geçmesi durumunda, belediyenin, 16 köye hizmet veremeyeceğine dikkat çekti.
Değirmenlik Belediyesi Başkanı Osman Işısal’ın iyi hizmetler verdiğini aktaran bölge halkı, “başkanın arkasındayız her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Siyasilerin geçici halkın kalıcı olduğunu belirten yurttaş, Hükümetin yasayı geçirmeden önce bir kez daha düşünmesi için çağrı yaptı.
Belediyesi tarafından huzur evi, sosyal tesis, yol yatırımı gibi birçok konu için kullanılan ek kaynağın kesilmesi yönünde hazırlanan yasa tasarısı ile ilgili olarak YENİDÜZEN, Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı bölgelerden vatandaşlar ile görüştü. Vatandaşlar, hizmet bedelinin kesilmesi ile birlikte, bölgede birçok yatırımın aksayacağını belirtirken, alınan kararın partiler arası rekabetle ilgili olduğunu ve bunun bedelini halkın ödememesi gerektiğini vurguladı.

Bölge halkı ne dedi? Tanju Konuralp'in haberi bugün YENİDÜZEN'de

Bu haber toplam 1423 defa okunmuştur