1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Davutoğlu “Galibiyet için oynayacağız”
Davutoğlu “Galibiyet için oynayacağız”

Davutoğlu “Galibiyet için oynayacağız”

Telsim Birinci Lig Play-out mücadelesinde 4 puanlı Binatlı, Görneç maçında işi bitirmek istiyor

A+A-

Necmi Belge


Görneç ile play-out ikinci maçına çıkacak olan dört puanlı lider Binatlı, bu kritik maçtan kesin galibiyet bekliyor.
Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Binatlı antrenörü Gökmen Davutoğlu öncelikle bugünkü maça galibiyet için çıkacaklarını açıkladı.  Son oynadıkları  dokuz maçta altı galibiyet ve üç beraberlikle hiç yenilmediklerini ifade eden Davutoğlu, bunun bir istikrar göstergesi olduğunun altını çizdi.

“Kazanırsak ligde kalırız”
Görneç maçına  mutlak galibiyet için çıkacaklarını iddia eden Davutoğlu, Görneç maçını kazandıkları takdirde ligde kalmayı garantileyeceklerini ve son maçları olan Esentepe maçına daha moralli gireceklerini belirtti.
Play-out noktasına gelmeyi hak etmediklerini ifade eden Davutoğlu, ilk yarıda almış oldukları  kötü sonuçların kendilerini bu noktaya getirdiğini ileri sürdü.
Ligin ikinci yarısında büyük bir çıkış gösterdiklerini dile getiren Davutoğlu, ikinci yarıdaki  13 maçta altı galibiyet, dört beraberlik ve üç yenilgi alarak toplam 22 puan ile 23 puan toplayan ligin ikinci yarısının flaş ekibi Mormenekşe ile zirvede yer aldıklarını söyledi.

“Ligde kalmayı hak ediyoruz”
Davutoğlu, eğer hakem hatasından son dakika golüyle berabere kalarak iki puan yitirdikleri Türkmenköy maçını kazanmış olsalardı, bugün play-out dışında kalmış olacaklarını iddia etti.
Binatlı’nın  ligde  kalamayı hak etiğinin altını çizen Davutoğlu, bunu Görneç maçında göstererceklerini dile getirdi.
Davutoğlu , son iki haftadır kendilerini yalnız bırakmayan  Binatlı seyircisinin Görneç maçında da kendilerini desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1043 defa okunmuştur