1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DAÜ’den önemli başarı
DAÜ’den önemli başarı

DAÜ’den önemli başarı

Bu sezon tamamlanan liglerin ardından katıldıkları 4 farklı kategoride de lig şampiyonu olan Doğu Akdeniz Üniversitesi büyük bir başarı kazandı

A+A-

Ülkemizde her geçen gün ilginin daha da azaldığı salon sporlarından olan voleybolda, lokomotif görevi yapan birkaç kulüpten bir tanesi de Doğu Akdeniz Üniversitesi’dir (DAÜ). Bu sezon tamamlanan liglerin ardından katıldıkları 4 farklı kategoride de lig şampiyonu olan Doğu Akdeniz Üniversitesi büyük bir başarı kazandı. Voleybolun gelişmesi için büyük çaba harcayan DAÜ, bu çabalarının karşılığını da şampiyon olarak aldı. Bu sezon büyük erkeklerde lig, R.R.Denktaş Kupası ve Süper Kupayı kazanan DAÜ, genç erkeklerde ard arda 10’uncu şampiyonluğuna ulaştı. Yıldız ve Genç kızlarda ise bu sezonki şampiyonlukla arda arda 2’inci defa şampiyonluk yaşanmış oldu.

DAÜ’nün voleyboldaki başarısında büyük pay sahibi olan koç Ecevit Cankat, her şeyin planlı ve özverili çalışma ile başarıldığını belirtti. Cankat, bu yıl da şampiyon olduklarını bunun için de mutlu olduklarını söyledi. Ancak liglerde yer alan takım sayılarının çok az olması nedeniyle sürekli ayni takımlarla maç yapmak zorunda kaldıklarını bunun da sporcuların gelişimini engellediğini sözlerine ekledi. Her yıl Avrupa’da da maçlar yaptıklarını ve bu maçlarda başarılı sonuçlar da aldıklarını söyleyen Cankat “Ancak sadece bu turnuva sporcularımızın gelişimi için yeterli değildir” dedi. Ecevit Cankat liglerde yer alan tüm takımların yönetici, sporcu ve teknik adamlarına da bu sporu ayakta tutmak için gösterdikleri özveri ve çabalardan dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur