Çok çok iyi: EMELI SANDE..

Çok çok iyi: EMELI SANDE..

Emeli Sandé daha önceki başarılarına bir yenisi solo single’yla kattı! Adı ‘Heaven’ olan Emeli Sandé’nin yeni solo single’ı şimdiden inanılmaz iyi tepkiler topladı

A+A-

  Zamanı olmayan albüm:

  AMELITA BALTAR- “Referencias”

 

 

70’li yıllara damgasını vuran ve Tango denilince akla gelen ilk isim olan Astor Piazzolla ile yıllarca müzik adına çok önemli işlere imza atan Amelita Baltar’ın “Referencias” isimli albümü kaçırılmaması gereken bir müzik şöleni. Arjantin’de doğan, sayısız ödül sahibi Baltar’ın müzikal kariyeri "Maria De Buenos Aires" operasındaki rolü ile önemli bir ivme kazandı. Astor Piazzolla, Baltar’ın sesinden ve duruşundan çok etkilendi ve ona şair Horacio Ferrer ile birlikte yazdıkları bu operada oldukça önemli bir rol verdi. Böylece, Astor Piazzolla ile şair Horacio Ferrer uzun zamandır aradıkları o “sihirli” sesi bulmuş oldular ve çok uzun yıllar Amelita Baltar ile birlikte çalıştılar.
“Referencias”, 1975 yılında yoluna yalnız devam eden Baltar’ın kariyerindeki en önemli albümlerden biri. Astor Piazzolla ve Horacio Ferrer başta olmak üzere tango’nun dahi müzisyenlerinin de imzası bulunan ve 13 şarkıdan oluşan bu albümü sakın kaçırmayın!

 

 


İtalyanlar’ın sevilen sanatçısı VASCO ROSSI’den “Vivere O Niente”

 

Sınırları olmasına dayanamayan Vasco Rossi, soluduğu hava gibi özgürlük için yanıp tutuşan bir insan. Prototiplerden, vasatlıklardan ve sıradanlıktan kaçan hali ile de sonunda kendisiyle ilgili farkındalığa ulaşmış halde. Bu farkındalığın bizlere yansıması da yeni albümü: “Vivere O Niente”. Yaşamak ya da hiç anlamına gelen bu söz, Vasco’un kişisel yaşam seçiminin karşılığı ve albümdeki her bir şarkıda da aynı hissiyat var. Gözlerinizi dolduran baladlar veya ironik rock şarkılarını gösterişsiz ama güçlü bir dille yansıtması sanatçının bütün şarkılarının ardındaki büyü ve albümde de aynı büyü dinleyicilere özgürlük güdüsü ile beraber işleniyor. Aşk şarkılarında dahi ironik bir dile başvuran Rossi, kadınların da dilinden anlayıp hayranlarını gülümsetiyor…

 


Çok çok iyi: EMELI SANDE..

 

Emeli Sandé daha önceki başarılarına bir yenisi solo single’yla kattı! Adı ‘Heaven’ olan Emeli Sandé’nin yeni solo single’ı şimdiden inanılmaz iyi tepkiler topladı ve büyük bir hayran kitlesine ulaşacağa benziyor! Bütün radyoların playlistelerine hızlı bir giriş yapan şarkı, basın organları tarafından da çok sevildi ve çeşitli yayınlarda önemli yer buldu. Değişim ve keşfin yolculuğu olarak başlayan bu heyecan verici proje, önümüzdeki aylarda kesinlikle herkesin dilinde, aklında ve ritim tutan parmaklarında olacak!

 

 

 

 


PETER BJORN&JOHN... Çıktı..

 

Yeni albümleri “Gimme Some”ın çıkışını kutlamak için Almanya ve İngiltere’de birçok konser veren Peter Bjorn&John, aslında punk rock bir sound isterken pop rock’a ulaştıklarını söylüyorlar. Bu deneyimin bir parçası olabilmek için mutlaka dinlemeniz gereken bu renkli ve dopdolu albüm müzik marketlerdeki yerini aldı ve sizleri bekliyor!
Altıncı albümleri olan “Gimme Some” için ilk defa bir yapımcı ile çalışan gruba göre bu büyük bir adım ve bu deneyimi “bize farklı şeyler ürettirecek bir insana ihtiyacımız vardı, çok da güzel başadık!” diyerek açıklıyorlar. “Gimme Some” 2009’da çıkardıkları ve daha deneysel olan “Living Thing” albümünün bir devamı olmakla beraber grubun pop köklerine bağlılıklarına da kesin bir dönüş. İşte tam da bu yüzden, Per Sunding gibi bir yapımcı ile çalışmak ortaya bu renkli ve dopdolu pop rock albümünü bu kadar kusursuzca çıkarıyor!

 


 

THE MUPPETS.. “The Green Album”

 

55 yıldır izleyenlerini eğlendiren Muppet Show’un ‘It’s Not Easy Being Green’, ‘Muppets Show Theme’ gibi unutulmaz klasiklerini bir araya getiren albümde The Fray, OK-GO, Weezer ve My Morning Jacket gibi gruplarla beraber çalışıldı. 12 sevilen parçanın günümüzün sevilen satançıları tarafından seslendirildiği albüm çok yakında dinleyicilerin beğenisine sunulacak. 2004’te The Walt Disney Company adı altına geçen The Muppet Show, o zamandan beri birçok ödüllü viral müzik videolarında, televizyon şovlarında, Disney Eğlence Parkları’nda sevenleriyle buluşuyordu. Şimdi sıra klasiklerin modernleştiği bir albümde!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 774 defa okunmuştur