Çiftçiler mazot zammını eleştirdi

Çiftçiler mazot zammını eleştirdi

Birlik yarın Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Kurul toplantısı yapacak

A+A-

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, akaryakıta yapılan son zammı eleştirerek, uzun zamandır kuraklık ve kuru yem sıkıntısı yaşayan üreticinin şimdi de bu zamla baş etmek için uğraşacağına işaret etti.

Birlik, üretimde gelinen son durumu değerlendirmek için yarın birlik binasında saat 18.00’de merkez yönetim kurulu, saat 20.00’de ise genel kurul toplantısı yapacak.

Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle yazılı açıklamasında, Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu’nun, akaryakıta gelen zam hakkında hiçbir açıklama yapmadığını savunarak, çiftçilerin akaryakıta yapılan 10 kuruşluk zam karşısında çok zor günler geçirdiğini kaydetti.

Hükümetin üreticiyi koruyacak hiçbir girişim yapmadığını savunan Kelle, uzun zamandan beridir kuraklık ve kuru yem sıkıntısı yaşayan üreticinin şimdi de mazota yapılan zamla baş etmek için uğraşacağını ifade etti.

Hükümeti; “Üreticiyi yok etmek pahasına çalışmakla” suçlayan Kelle, haklarını koruyacaklarını ve hiçbir şekilde üreticiye haksızlığı kabul etmeyeceklerini belirterek “Bu seçim faturasını üreticiye yüklemek isteyen hükümete de boyun eğmeyeceğiz. Eğer hükümet edenler köylüyü ve üretim sektörünü görmezden geliyorsa derhal istifa etsinler” ifadesini kullandı.

(tak)

Bu haber toplam 967 defa okunmuştur