CEZALAR BELİRLENDİ

CEZALAR BELİRLENDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, dün akşamüzeri gerçekleştirdiği toplantıda geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yenicami- Mağusa Türk Gücü maçının sonrasında taraftarlar arasında yaşanan olayları görüştü. Buna göre Yenicami futbolcusu İbrahim Çıd

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, dün akşamüzeri gerçekleştirdiği toplantıda geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yenicami- Mağusa Türk Gücü maçının sonrasında taraftarlar arasında yaşanan olayları görüştü. Buna göre Yenicami futbolcusu İbrahim Çıdamlı, maçta gördüğü çift sarı kart nedeni ile bir maçtan men cezası aldı. Yenicami Spor Kulübü çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ihtar cezası alırken, maç esnasında sahaya ve maç sonrası rakip takım taraftarlarına attıkları yabancı cisimler nedeni ile iki asgari ücret cezası aldı. Konuk takım Mağusa Türk Gücü taraftarlarının rakip takım taraftarlarına atmış oldukları yabancı maddeler nedeni ile bir asgari ücret ceza alması kararlaştırıldı.

 

DİPKARPAZ’IN SAHASI BİR MAÇ KAPATILDI

 

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarda gördükleri çift sarı kartlar nedeni ile Tatlısu’dan İsmail, Gönyeli’den Özgür birer maç ceza alırken, Küçük Kaymaklı-Bostancı Bağcıl maçında bariz gol şansını engellemekten dolayı kırmızı kart gören Erbay, bir maç ceza aldı.

Teslim İkinci Lig Batı Grubu’nda oynanan Dipkarpaz-Mehmetçik maçında Dipkarpaz taraftarlarının rakip takıma saldırması üzerine bu kulübün sahasının bir maç kapatılmasına karar verildi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1827 defa okunmuştur