1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Çarşı Sanat Festivali” başladı
Çarşı Sanat Festivali” başladı

"Çarşı Sanat Festivali” başladı

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) de içinde yer aldığı “Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnisiyatifi” tarafından düzenlenen festival, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse ediliyor.

A+A-

Başkent Lefkoşa’da çarşıya canlılık getirmeyi amaçlayan iki günlük “Çarşı Sanat Festivali” bugün başladı.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) de içinde yer aldığı “Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnisiyatifi” tarafından düzenlenen festival, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse ediliyor.

Festival süresince Atatürk Meslek Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve özel gençlik, kültür ve sanat kurumları çeşitli sanat faaliyetlerini çarşıda gerçekleştirerek bölgeye ilginin artmasına katkıda bulunacak.

Bugün başlayan ve yarın tamamlanacak festivalde, Büyükhan, Lefke Hanı, Selimiye, Bandabuliya ve Arasta Meydanı’nda çeşitli dans ve canlı müzik gösterileri sunuluyor. Büyükhan’ın Lefke Hanı tarafına bakan dış duvarı boyunca çeşitli sanat dallarıyla ilgili stantlar kuruldu.

SECOND Projesi tarafından yürütülen ‘Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnisiyatifi’ çalışma grubunda Lefkoşa Türk Belediyesi, KOBİ Geliştirme Merkezi ‘KOBIGEM’, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Otelciler Birliği, Seyahat Acenteleri Birliği, Rehberler Birliği ile İş Kadınları Derneği aktif görev alıyor.

YARINKİ PROGRAM

Çarşı Sanat Festivali’nde yarın Lefke Hanı’nda 10.30-11.00 arasında GÖÇ-TAŞ ekibi halk dansları gösterisi sunacak. Saat 12.00’de Drum Circle, 13.00’te Ersen Eroğul &Casablanca Houseband; 14.30’da Strange Union, 16.00’da da Ledra Art müzisyenleri pop müzikle sahne alacak.

Büyük Han’da saat 11.00’de Sertunç Akdoğu ve Serhan Öncal’dan oluşan El Teigas’ın müzikleriyle başlayacak program, 14.00’te Gönyeli müzik severler korosuyla devam edecek. Buradaki etkinlikler, saat 15.15’te Sound of Cyprus’un konseriyle tamamlanacak.

Selimiye’deki program saat 12.20’de Kadri ve Kemal’ın mini konseriyle başlayacak. Ardından saat 13.00’te Gençlik Merkezi’nin halk dansları gösterisi yer alacak. Stüdyo 21’in break dance gösterisinden sonra Grup Baria da saat 14.20’de konser verecek.

Bandabuliya’daki tek program ise Lefkoşa Türk Belediyesi Orkestrası’nın saat 10.30’dan 12.00’ye dek sürecek konseri olacak.

Festivalle ilgili detaylara http://www.lefkosacarsi.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

Bu haber toplam 1427 defa okunmuştur