Candeğer’i zorlu rakipleri bekliyor

Candeğer’i zorlu rakipleri bekliyor

Atlet Candeğer Oğuz, Türkiye Kulüpler Atletizm Süper Ligi final yarışları için dün Ankara’ya gitti. Achil tendonundaki sakatlığının tam olarak iyileşmemesine rağmen kulübü Enka adına final yarışlarına katılacak rekortmen atlet Candeğer, zirve hedef

A+A-

 

 

Ankara’da bugün başlayacak Türkiye Kulüpler Atletizm Süper Ligi final yarışlarında Kıbrıslı Türk atlet Candeğer Oğuz, Enka formasıyla yüksek atlamada madalya arayacak

 

 

Atlet Candeğer Oğuz, Türkiye Kulüpler Atletizm Süper Ligi final yarışları için dün Ankara’ya gitti.

Achil tendonundaki sakatlığının tam olarak iyileşmemesine rağmen kulübü Enka adına final yarışlarına katılacak rekortmen atlet Candeğer, zirve hedefliyor.

Yüksek atlama, uzun atlama ve 3 adım atlamada KKTC rekorlarını elinde bulunduran, bu yıl Kuzey Kıbrıs Turkcell’in iletişim ve kamp sponsorluğunda yarışlara hazırlanıp katılan Candeğer’i yarın yarışacağı yüksek atlamada zorlu rakipler bekliyor.

Bayanlar yüksek atlamada, kariyerinin en iyi derecesi olan 193 cm’ye sakatlığının uzun sürmesi nedeniyle bu yıl ulaşamayarak 183 cm ile yetinen Candeğer, Türkiye Kulüpler Süper Ligi Finalleri’nden sonra KKTC’ye dönecek.

Yeni sezonda achil tendonundaki sakatlığın tam olarak iyileşmemesi halinde sadece 3 adım atlamada atletizm hayatını sürdürme kararı almayı düşünen Candeğer, 2004 Atina Olimpiyatları’na katılarak bu dalda ferdi olarak yarışan ilk sporcu unvanını elinde tutuyor. Candeğer Oğuz, önümüzdeki sezonda artık 3 adım atlama ile yoluna devam edecekse bu dalda Olimpiyatlar’da yarışma hedefiyle çalışacak.

Candeğer Oğuz, antrenörü aracılığıyla gönderdiği mesajda, olumsuzluklara rağmen zirve için mücadele edeceğini, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sağladığı olanak ve bunun yarattığı moral ve motivasyonla başarılarının devam edeceğine inandığını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 583 defa okunmuştur