BURADA EMEKLİ OLABİLİRİM

'BURADA EMEKLİ OLABİLİRİM'

Türkiye Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC’deki temasları çerçevesinde Güzelyurt bölgesini ziyaret etti

A+A-

Türkiye Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC’deki temasları çerçevesinde Güzelyurt bölgesini ziyaret etti, Güzelyurt bölgesi halkına yönelik, “Lütfen gönlünüzü ferah tutun Türkiye Cumhuriyeti hep yanınızdadır asla yalnız değilsiniz olmayacaksınız Biz hep buradayız. Rahatça yaşayın topraklarınıza yatırım yapın gelecekle ilgili endişe duymayın” dedi.

 

Atalay, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması amacıyla sürdürülen müzakerelerin adil kalıcı ve huzur içerisinde yaşanacak bir anlaşmayla çözüme ulaşmasını temenni ettiklerini; ancak bir sonuç alınsa da alınmasa da KKTC halkının gelecek kaygısı yaşamadan yaşamını sürdüreceğine vurgu yaptı.

 

 “EMEKLİLİĞİMİ BURADA YAŞAYABİLİRİM”

 

Atalay, burada halka hitap ederek, dört gündür bulunduğu KKTC temasları çerçevesinde özellikle Güzelyurt ve Lefke bölgesini ziyaret etmek istediğini, bu güzel kenti yerinde görmek istediğini söyledi. 20 Temmuzda Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la bölgeyi helikopterle gezip havadan görmek imkanı bulduğunu bugün de sokaklarını gezerek daha detaylı incelemelerde bulunduğunu ifade eden Atalay, bu bölgeyi çok beğendiğini ve insanlarının çok misafirperver olduğunu, kendisini çok güzel ağırladığını, kısmet olursa emekliliğini de burada yaşayabileceğini dile getirdi.

 

Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bugün Güzelyurt bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Lefke Avrupa Üniversitesi’ne (LAÜ) de gitti.

 

KKTC’deki temasları kapsamında dün yapılan toplantıda Kuzey Kıbrıs eğitimi ile turizminin masaya yatırıldığını ve durum değerlendirmesi yapıldığını dile getiren Atalay, toplantıda ayrıca sorunların ve geleceğin ne olacağını ele aldıklarını kaydetti.

 

Atalay, KKTC’de yaptığı çalışmalarla elde ettiği bilgileri Türkiye’ye geri döndüğünde değerlendireceğini ve özellikle turizm yatırımlarıyla ilgili Bafra ve diğer bölgelerde yarım kalmış yatırımların bitirilmesi veya başlatılamayan yatırımların başlatılabilmesi için yeni bir kredi çalışması yapacaklarını belirtti.

 

Eğitim alanında KKTC’ye gelen 45 bin öğrencinin nüfusa bakıldığında çok iyi bir oran olduğunu, ancak bunun çoğalması için çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Atalay, üniversitelerin sadece kendi bulundukları bölgeye değil ülke ekonomisine de büyük katkı sağladığına vurgu yaptı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 899 defa okunmuştur