1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. BU YOLLARA DİKKAT!
BU YOLLARA DİKKAT!

BU YOLLARA DİKKAT!

Lefkoşa’da 10 dakika süren şiddetli yağışlar yine trafiği felç etti.

A+A-

Sağanak yağmurlar bugün de öğle saatlerinde birçok bölgede etkili oldu. En çok yağmur saat 15.00 itibarıyla metrekareye 22.6 kg ile başkent Lefkoşa’ya düşerken yollar sularla kaplandı; trafikte sıkışıklıklar yaşandı.

Meteoroloji Dairesi, alçak basınç sistemiyle üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında bulunan yurdumuzun yarın ve pazar günleri de sağanak yağmur beklendiğini açıkladı.

TAK muhabirinin saat 15.00 itibarıyla Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran’dan aldığı bilgiye göre, bugünkü yağışlar ülkenin geniş bir alanında etkili oldu.

Metrekareye Lefkoşa’da 22.6, Çayönü’nde 9, Geçitkale’de 6, Türkeli’de 6.4, Margo Çiftliği’nde  5, Akdoğan 3.7 kg yağış kaydedildi.

HAVA SERİN VE NEMLİ… SICAKLIK EN ÇOK 29 DERECE

Öte yandan Meteoroloji Dairesi’nin 16-22 Ekim tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre, bölge periyot süresince alçak basınç sistemiyle üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak. Hava genellikle parçalı bulutlu olacak.

RÜZGAR ZAMAN ZAMAN KUVVETLENECEK

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimlerde ve sahillerde 26 -29 santigrat dolayında seyredecek.

Rüzgar genellikle güney ve batı yönlerden orta kuvvette yağış anında yer yer kuvvetli esecek.

Pazar günü kuzey ve batı, pazartesi günü kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli esecek rüzgârın zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. (tak)

------------------------------------

BU BÖLGELERE DİKKAT

Lefkoşa’da yağış nedeniyle trafiğin aksadığı bölgeler şunlar;

Ortaköy (Un fabrikası önü)
Marmara/Kızılbaş Bölgesi (Devpa)
Yenişehir (Okullar yolu)
Küçük Kaymaklı (Yarim Gelinlik yakınları)

(yenidüzen)

----------------------------------------

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Dairesi, bugün gerçekleşecek yağışlarda oluşabilecek olumsuzluklardan dolayı yetkilileri ve vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında, bugün gerçekleşecek sağanak veya gökgürültülü sağanak yağışların yer yer  kuvvetli (21–50 kg/m²) olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, oluşabilecek olumsuzluklara (su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına vb.) karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edildi. (tak)

 

Saat 15:00 Kızılbaş kilisesi önü

 

Fotoğraf İhsan Gürel

 

 

Bu haber toplam 2180 defa okunmuştur