1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bu kez davacı İhtiyat Sandığı
Bu kez davacı İhtiyat Sandığı

Bu kez davacı İhtiyat Sandığı

Eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) şirketine bir dava da İhtiyat Sandığı’ndan geldi…

A+A-

İhtiyat Sandığı Dairesi tasfiye halindeki KTHY’e 2008 Eylül ve 2010 Ekim tarihleri arasında çalışanların yatırımlarını yapmadığı için hissedar ve direktörlerine dava açtı.

KTHY’nin ihtiyat sandığı borcu: 15 milyon 383 bin 424 TL


BÜYÜK BORÇ…

İhtiyat Sandığı Avukatı Öznur Emekçi, KTHY’nin 2008 Eylül ve 2010 Ekim tarihileri arasında çalışanların İhtiyat Sandığı yatırımlarını eksik yaptığı gerekçesiyle, şirket, hissedarları ve direktörlerine dava açıldığını söyledi. Emekçi, KTHY Şirketi’nin 9 milyon 547 bin 286 TL prim ve depozit borcu, 5 milyon 836 bin 138 TL de gecikme zammı olmak üzere toplam 15 milyon 383 bin 424 TL ihtiyat sandığı borcu bulunduğu aktardı.

24 DAVALI…

Davalı olan hissedarlar: Ekonomi Bakanlığı’na bağlı K. T. Cemaat Meclisi Konsolide Fonu İnkişaf Sandığı ve Ada Havacılık ve Taşımacılık Anonim Şirketi. Direktörler ise “Koop-Bank, Kıbrıs Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi, KKTC Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı KKTC Turizm Geliştirme ve Tanıtma Fonu, Vaka ltd, Vaksan Ltd, Ertan Birinci, Kani Sarpoğlu, Mustafa Candanal, Hakan Kaptanoğulları, Barış Hakkı Kökoğlu, Erol Atakan, Ferhat Erişir, Mehmet Zeki Karahan, Taner Derviş, Fikret Çavuşoğlu, Niyazi Bekiroğlu, İbrahim Ruhi Kahraman, Şahap Aşıkoğlu, Ahmet Türkel, Mehmet Darbaz, Mustafa Cengiz Erçağ”

Didem Menteş’in haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN ve YENİDÜZEN e-gazetede

 

Bu haber toplam 3519 defa okunmuştur