1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BRT Bilardo Kupası tamamlanıyor
BRT Bilardo Kupası tamamlanıyor

BRT Bilardo Kupası tamamlanıyor

BRT 50’nci Yıl Yaz Oyunları Bilardo Kupası dün başlarken bugün oynanacak final maçları ve ödül töreni ile tamamlanacak

A+A-

BRT’nin 50’nci yıl kutlamaları çerçevesinde organize edilen BRT 50’nci Yıl Yaz Oyunları Bilardo Kupası dün başladı.

Nuber 8 Bilardo Salonu’nda 42 sporcunun katılımı ile başlayan Kupa bugün tamamlanacak.
Dün gerçekleştirilen açılışta konuşan BRT Müdürü Mete Tümerkan BRT’nin 50 yıl önce atılan temellerinin bugün daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu ve halk ile bütünleşerek daha da büyüdüğünü kaydetti.
Tümerkan 50’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde birçok sportif etkinlik organize edileceğini belirterek “amacımız gençlerimize sporcularımıza destek olmaktır. Bundan sonra BRT olarak bu tür organizasyonlara daha fazla destek vereceğiz ve halkımızın sporcularımızın kendilerini BRT ekranlarında daha fazla görebilmesini sağlayacağız” dedi.
Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu ise konuşmasında BRT’ye bilardo ya ve spora desteğinden dolayı teşekkür etti. Burcu BRT’nin her zaman için spora destek veren bir kurum olduğunu ancak organizasyon düzenlemenin kendilerini ayrı bir mutlu ettiğini söyledi.
KKTC Milli Olimpiyat Komitesi başkanı Serdar Savim ise konuşmasında BRT’nin Kıbrıs Türkünün sesi olduğunu ve bunda da spora destek olarak büyük bir misyon üstlendiğini kaydetti.
İki gün sürecek BRT Bilardo Kupası bugün oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak.
Final maçlarından sonra dereceye girecek olanlara ödülleri düzenlenecek ödül töreninde BRT müdür Mete Tümerkan, Bilardo Federasyonu başkanı Aşkın Burcu ve diğer yetkililer tarafından verilecek.

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur