1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BRT Bilardo Kupası tamamlandı
BRT Bilardo Kupası tamamlandı

BRT Bilardo Kupası tamamlandı

Nuber 8 Bilardo Salonu’nda 42 sporcunun katılımı ile başlayan Kupa önceki akşam oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı.

A+A-

BRT’nin 50’nci yıl kutlamaları çerçevesinde organize edilen BRT 50’nci Yıl Yaz Oyunları Bilardo Kupası tamamlandı.

Nuber 8 Bilardo Salonu’nda 42 sporcunun katılımı ile başlayan Kupa önceki akşam oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı.
Karşılaşmalar sonunda Gençler kategorisinde Mehmet Ali Sözgen şampiyon olurken Osman Şanlısoy ikinci, Mustafa Alnar ve Berk Soykara da üçüncülüğü elde etti.
Büyükler kategorisinde is Emir Konuklu şampiyon olurken Onuç Altur ikinci, Çağdaş Burcu ve İrfan Demirkıran da üçüncülüğü elde etti.
Sinyorlar kategorisinde ise şampiyonluğu Rüstem Aygünlü kazanırken, ikinciliği Mustafa Sözüöz, üçüncülüğü de Aşkın Burcu ve Bülent Soğular elde etti.
Final karşılaşmalarının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan BRTK Müdürü Mete Tümerkan amaçlarının gençelre spor yaptırmanın yanında spor dallarını da halka izletmek olduğunu vurgulayarak katılan herkese teşekkür ederek, kazananaları tebrik etti.
Ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri BRT Müdürü Mete Tümerkan, Bilardo Federasyonu başkanı Aşkın Burcu ve KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Serdar Savim tarafından verildi.
Ödül töreninde ayrıca BRT Müdürü Mete Tümerkan ve Bilardo Federasyonu başkanı Aşkın Burcu işbirliğinden dolayı bir birlerine plaket taktim etti.

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur