BİLİNÇLİ OLUN

'BİLİNÇLİ OLUN'

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, “Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı” dolayısıyla bugün Meclis önünde etkinlik düzenledi ve meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığına dikkat çekti. Meclis Başkanı Hasan Bozer, milletvekille

A+A-

 

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, “Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı” dolayısıyla bugün Meclis önünde etkinlik düzenledi ve meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığına dikkat çekti.

Meclis Başkanı Hasan Bozer, milletvekilleri, öğrenciler, hastalar ve dernek yetkililerinin katıldığı etkinlikte, göklere yüzlerce “pembe umut balonları” bırakıldı.

Ellerinde “Devlet dernek halk el ele, kanser sana güle güle” yazılı pankartlar taşıyan dernek üyeleri, Meclis önünde yapılan etkinlik ardından Kuğulu Park’a giderek burada dernek yararına düzenlenen “Lokma Günü”ne katıldı.

Burada da gökyüzüne pembe balonları bırakan hastalar, bu hastalığın kimseye ulaşmaması temennisinde bulundu.

Meclis Başkanı Hasan Bozer de Meclis önünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kanser hastalığında bilinçlenmenin önemine işaret ederek, önemli olanın yasa çıkarmak değil, vatandaşların hastalığa karşı bilinçini artırmak olduğunu vurguladı.

Dernek Başkanı Raziye Kocaismail de, meme kanserine karşı bilincin yerleşmesi için düzenledikleri etkinlikte pembe umut balonlarını gökyüzüne bıraktıklarını ifade ederek, kanserde erken tanının hayat kurtardığına vurgu yaptı.

Kocaismail, bu etkinliği hastalara destek ve moral vermek için yaptıklarını, meme kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğunu, amaçlarının dernek devlet işbirliğiyle bu hastalığın önüne geçmek olduğunu kaydetti ve kimsenin bu süreci yaşamamasını temenni etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 983 defa okunmuştur