Berk, Avrupa 5’incisi

Berk, Avrupa 5’incisi

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda sporcularımız karşılaşmalarına devam ediyor. Pupils kategorisinde mücadele etmekte olan spor

A+A-

 

 

İlk dört karşılaşmanın ardından çeyrek finalde İsveçli rakibi Tian Zhang ile karşılaşan Berk Mehmetcik, güçlü rakibine 6-1 mağlup oldu ve “10 Top”ta 5’inci olarak büyük bir başarıya imza attı

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda sporcularımız karşılaşmalarına devam ediyor.

Pupils kategorisinde mücadele etmekte olan sporcumuz Berk Mehmetcik ilk 8’e kaldığı “10 Top”ta dün akşam çeyrek finaldeki rakibi İsveçli Tian Zhang ile oynadığı 3’üncülük karşılaşmasını kaybederek sıralamada 5’inci oldu.

Galibiyet ile tamamladığı ilk 4 karşılaşmanın ardından çeyrek final karşılaşmasında şanssız bir oyun sergileyen Berk, güçlü rakibi karşısında 6-1 mağlup olmaktan kurtulamayarak 3’üncülük şansını kaybetti.

 

TAKIM KARŞILAŞMALARI BAŞLADI

Şampiyonada Straight Pool disiplininin tamamlanmasının ardından takım karşılaşmaları da start aldı. Geçtiğimiz akşam Lüksemburg ile oynadıkları ilk karşılaşmayı 2-1 kaybeden Genç Bilardo Takımımız, bu karşılaşmanın ardından Belçika’yı 2-1 mağlup etme başarısı gösterdiler. Bilardo takımımız 3’üncü karşılaşmasını bu akşam saat 19.30’da Macaristan ile oynayacak.

 

GÖZLER “8 TOP” VE “9 TOP”TA

Diğer taraftan “8 Top” disiplinindeki karşılaşmalar da dün start aldı. Sporcularımız Berk Mehmetcik ile Mehmetali Sözgen ilk karşılaşmalarında galibiyet elde ederken, ikinci karşılaşmalarını kaybettiler. Berk Mehmetcik Macar bilardocu Oliver Szolnoki’yi 6-3 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Polonyalı Mikolaj Zabecki’ye 6-2 mağlup oldu. Mehmetali Sözgen ise “8 Top”taki ilk rakibi Hollandalı Jan Van Lierop’u 6-3 mağlup etmesinin ardından İsveçli Tian Zhang’a 6-3 mağlup olmaktan kurtulamadı. Berk ile Mehmetali “8 Top”taki 3’üncü tur karşılaşmalarını bu sabah oynayacaklar.

Junior’larda mücadele etmekte olan sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise “8 Top’ta bay geçtiği ilk turun ardından ikinci turda karşılaştığı İspanyol rakibi Jose Alberto Delgado’yu

 7-4 mağlup etme başarısı gösterdi. Hüseyin Çelikağ kazananlar grubu 3. turunda bugün saat 13.00’te Slovak Robert Latika ile karşılaşacak.

 

Sporcularımızın şampiyonanın üçüncü gününde elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“10 Top” Pupils

Berk Mehmetcik: 1  Tian Zhang: 6

Takım karşılaşmaları:

(KKTC: 1 Lüksemburg: 2)

Hüseyin Çelikağ: 3 Sam Wetzel: 7

Mehmetali Sözgen: 8 Justin Berrend: 7

Berk Mehmetcik: 95  Hugo Pereire: 100

(Belçika: 1    KKTC: 2)

Kamila Khodjaeur: 3  Berk Mehmetcik: 7

Moritz Lauwereyns: 8  Mehmetali Sözgen: 3

Diana Khodjaeva: 73  Hüseyin Çelikağ: 100

 

“8 Top” Pupils

Berk Mehmetcik: 6 Oliver Szalnoki (Macaristan): 3

Berk Mehmetcik: 2 Mikolaj Zabecki (Polonya): 6

Mehmetali Sözgen: 6  Jan Van Lierop (Hollanda): 3

Mehmetali Sözgen: 3  Tian Zhang (İsveç): 6

 

“8 Top” Juniors

Hüseyin Çelikağ: 7  Jose Alberto Delgado (İspanya): 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 761 defa okunmuştur